Dlaczego warto przyjechać do Krakowa w 2018 roku?
Stolica Małopolski stwarza wspaniałe okazje do uczestnictwa w wartościowych wydarzeniach artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Wiedzą o tym rzesze turystów, które przyjeżdżają tu nie tylko z całej Polski, ale i z całej Europy. Zobaczmy, jakie atrakcje przygotowali dla nas artyści i włodarze miasta na 2018 rok.
14 stycznia – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Kolejny już, 25. finał będzie odbywać się w wielu polskich miastach. Orkiestra zagra również na Rynku Głównym w Krakowie, dając mieszkańcom wiele radości i będąc okazją do zebrania funduszy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali. O godzinie 20.00 będzie można wziąć udział w pokazie fajerwerków i w „Światełku do nieba”.
W tym samym dniu odbędą się również Targi Młodej Pary. Wydarzenie to jest świetną okazją do przyjrzenia się najnowszym trendom w dekoracjach ślubnych i weselnych. Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Kraków http://expokrakow.com/pl/ przy Galicyjskiej 9.
Muzeum Narodowe w Krakowie. Wystawa dzieł Stanisława Wyspiańskiego
Miłośnicy twórczości Stanisława Wyspiańskiego, który przez całe swoje życie tworzył dzieła związane z Krakowem i okolicą, mogą zajrzeć do Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym przygotowano wyjątkową wystawę związaną z bogatym dorobkiem tego artysty. Wystawa potrwa do 20 stycznia 2019 roku. Nie warto jednak czekać tak długo, ale przyjechać do Muzeum Narodowego w Krakowie już na początku tego roku i zapoznać się ze wspaniałą twórczością Stanisława Wyspiańskiego.
24 czerwca – „Wianki” 2018
W najdłuższy dzień w roku – 24 czerwca – co roku odbywa się wydarzenie pod nazwą „Wianki”. Impreza stanowi hołd dla słowiańskiej tradycji puszczania wianków na Wiśle. Wydarzeniu towarzyszy szereg koncertów.
23 czerwca-1 lipca – Festiwal Kultury Żydowskiej
Kraków to jedno z polskich miast, w których na każdym kroku widać ślady jego przeszłości, także te związane z obecnością mniejszości żydowskiej. W ramach zapoznawania współczesnych pokoleń z kulturą, tradycją i sztuką żydowską, na krakowskim Kazimierzu odbędą się pokazy muzyki klezmerskiej, a miejscowe restauracje będą serwować wyjątkowe potrawy kuchni żydowskiej. Przyjazd do Krakowa w tym okresie skłania również do odwiedzenia zabytkowej Fabryki Emalii Oskara Schindlera z pamiątkami pochodzącymi z okresu okupacji oraz zapoznania się z niesamowitą historią ocalenia Żydów. Będąc w okolicy, nie sposób pominąć Muzeum Sztuki Współczesnej, zwanego powszechnie jako MOCAK.