Jak przygotować kampera do drogi?

4

Sezon zimowy nakłada na właścicieli kamperów szereg przepisów i wymogów, o czym zapewne doskonale wiesz. Lato w pełni, a twój kamper w końcu może opuścić garaż. Jeżeli szykujesz się na pierwszą podróż kamperem jeszcze w tym sezonie, zostań z nami. Podpowiemy, jak prawidłowo przygotować kampera do drogi!

Pierwsza podróż a stan techniczny kampera

Decydując się na podróż pojazdem kempingowym, który dotąd był przechowywany pod zadaszeniem, należy przeprowadzić dokładny przegląd. Jeszcze zanim spakujesz walizki i wyruszysz w drogę, skontroluj i uzupełnij poziom płynów czy spryskiwaczy do szyb. Zwróć także uwagę na wszelkie wskaźniki tuż po uruchomieniu pojazdu. Jeżeli zaświeci się kontrolka ostrzegawcza, wówczas należy znaleźć źródło problemu. Co istotne, koniecznie wymień olej silnikowy oraz filtry powietrza i paliwa, i sprawdź dokładnie oświetlenie pojazdu oraz stan opon. Wszelkie usterki uniemożliwią ci podróż. Kamper musi być w pełni sprawny, aby wyruszyć w drogę!

Jeżeli wynajem kamperów od długiego czasu zaprząta ci myśli, zajrzyj koniecznie tutaj – https://kampery-klf24.pl/.

Dokumenty niezbędne w podróży

Skoro już mowa o przeglądzie technicznym kampera… nie możemy oczywiście pominąć dokumentacji pojazdu. Sprawdź wcześniej ważność przeglądu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. Jeżeli dokumenty te tracą swoją ważność w trakcie podróży, należy koniecznie je przedłużyć. W zależności od wybranego kierunku pamiętaj także o zielonej karcie, która stanowi uzupełnienie OC, międzynarodowym prawie jazdy i winietach. Bez tego ani rusz!

Części zapasowe – czy to konieczne?

O kolizję na drodze wcale nie tak trudno, a co za tym idzie, warto mieć przy sobie zapasowe części. Linka, pasek klinowy, komplet żarówek czy dodatkowa opona mogą niekiedy się przydać. Tym sposobem żadna sytuacja na drodze cię nie zaskoczy, a ty będziesz mógł wyruszyć w podróż ze spokojną głową.

Kontrola instalacji

Luksusowe kampery na czas podróży stanowią miejsce jazdy, snu czy rozrywki. Dostosowane do najśmielszych potrzeb ich użytkowników, dają nam nieograniczone możliwości. Dlaczego o tym wspominamy? Pełen dostęp do wody, prądu i gazu to kwestia kluczowa. I choć wielu podróżników decyduje się na nocleg na polach kempingowych o wysokim standardzie, wszelkie instalacje w kamperze powinny działać bez zarzutu. Sprawdź, czy aby na pewno nie dochodzi do żadnych wycieków. Nie zapomnij również o obejrzeniu kampera z zewnątrz. Niskie temperatury działają na niekorzyść pojazdów. Przyjrzyj się, czy na karoserii nie powstały uszkodzenia lub pęknięcia oraz czy uszczelki wokół okien i drzwi nie wymagają wymiany.

Wyposażenie kampera – o tym pamiętaj

Kompletowanie wyposażenia kampera to jeden z tych etapów podróży, za którymi turyści zazwyczaj nie przepadają. Kampery są oczywiście wyposażone w sprzęt i akcesoria kempingowe – to jednak może nie wystarczyć w przypadku dłuższych wyjazdów. Zaopatrz się w trójkąty ostrzegawcze, odblaskowe kamizelki, gaśnicę oraz apteczkę pierwszej pomocy. Elementy te stanowią podstawowe wyposażenie! Niech nie zabraknie również latarki, baterii, specjalnych przejściówek czy przedłużacza. Na kempingu z pewnością się przydadzą. To oczywiście nie wszystko! Wyposażenie kampera powinno zostać dostosowane do charakteru podróży. Jeżeli planujesz wyjazd kamperem na dziko mogą sprawdzić się inne akcesoria i narzędzia aniżeli w przypadku klasycznej objazdówki.

To już koniec naszego poradnika. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam udanej podróży!

 

4 thoughts on “Jak przygotować kampera do drogi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.