Wybierz energooszczędne żarówki do Twojego domu

żarówki

Wybór żarówek do domu ma ogromny wpływ na wysokość późniejszych rachunków za prąd. Jakie żarówki wybrać, by zaoszczędzić na opłatach za energię elektryczną?

Świetlówki

Tradycyjna świetlówka jest zbudowana z rurek wygiętych na kształt litery U. Jej podstawową zaletą jest wyjątkowo niskie zużycie energii – wynosi ono nawet o 80 procent mniej niż w przypadku zwykłej żarówki. Ponadto żywotność świetlówek sięga do 16 tysięcy godzin, a strumień świetlny jest niezależny od napięcia. Emitowane przez nie światło może mieć różne barwy – przypominające dzienne światło, białe lub żółte.

Świetlówki dostępne w ofercie http://magazynlamp.pl/ pasują do różnego rodzaju lamp, dzięki czemu można stosować je w żyrandolach, kinkietach, plafonach, a także w lampach niestandardowych.

Halogeny

Żarówki halogenowe z oferty magazynlamp.pl są w stanie świecić o wiele jaśniej niż żarówki tradycyjne. Ich działanie jest dłuższe, a emitowanie przez nie światło jest równomierne i niezmienne nawet po długim użytkowaniu. Wiele halogenów posiada tak zwany odbłyśnik, którego zadaniem jest kierowanie wiązki światła w wybrane miejsce lub na określony obiekt. Żarówki tego typu zużywają znacznie mniej prądu niż żarówki tradycyjne – pozwalają zaoszczędzić nawet do 45 procent energii. Ponadto halogeny dobrze odwzorowują kolory, co sprawia, że są dostępne w wielu barwach, umożliwiających tworzenie ciekawych efektów w różnych pomieszczeniach.

Żarówki LED

Magazyn lamp oferuje również żarówki LED. Są to najtrwalsze żarówki dostępne na polskim rynku – ich żywotność określa się nawet na 50 tysięcy godzin. Ich atutem jest energooszczędność, gdyż zużywają podobną ilość energii elektrycznej co świetlówki. Dodatkowo LED-y są odporne na wstrząsy, nie nagrzewają się, a ich częste włączanie i wyłączenie nie przyczynia się do skrócenia ich żywotności. Niektóre żarówki ledowe emitują światło kolorowe. Ze względu na to, że LED-y mogą emitować silne światło punktowe, często wykorzystuje się je do oświetlania kuchennych blatów, schodów, wnęk i luster łazienkowych.

Żarówka idealna do Twojego wnętrza

Możliwość wybierania spośród kilku rodzajów żarówek energooszczędnych ułatwia znalezienie źródła światła o barwie i sile odpowiedniej do danego pomieszczenia. Żarówki, które pomagają zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach, także w łazienkach, pralniach i suszarniach, czyli miejscach cechujących się wysoką wilgotnością. Dzięki temu bez trudu można zmniejszyć koszty oświetlenia domu, jednocześnie nie rezygnując ze źródeł światła, które zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniu.

2 thoughts on “Wybierz energooszczędne żarówki do Twojego domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.