Wybierz energooszczędne żarówki do Twojego domu

2
żarówki

Wybór żarówek do domu ma ogromny wpływ na wysokość późniejszych rachunków za prąd. Jakie żarówki wybrać, by zaoszczędzić na opłatach za energię elektryczną?

Świetlówki

Tradycyjna świetlówka jest zbudowana z rurek wygiętych na kształt litery U. Jej podstawową zaletą jest wyjątkowo niskie zużycie energii – wynosi ono nawet o 80 procent mniej niż w przypadku zwykłej żarówki. Ponadto żywotność świetlówek sięga do 16 tysięcy godzin, a strumień świetlny jest niezależny od napięcia. Emitowane przez nie światło może mieć różne barwy – przypominające dzienne światło, białe lub żółte.

Świetlówki dostępne w ofercie http://magazynlamp.pl/ pasują do różnego rodzaju lamp, dzięki czemu można stosować je w żyrandolach, kinkietach, plafonach, a także w lampach niestandardowych.

Halogeny

Żarówki halogenowe z oferty magazynlamp.pl są w stanie świecić o wiele jaśniej niż żarówki tradycyjne. Ich działanie jest dłuższe, a emitowanie przez nie światło jest równomierne i niezmienne nawet po długim użytkowaniu. Wiele halogenów posiada tak zwany odbłyśnik, którego zadaniem jest kierowanie wiązki światła w wybrane miejsce lub na określony obiekt. Żarówki tego typu zużywają znacznie mniej prądu niż żarówki tradycyjne – pozwalają zaoszczędzić nawet do 45 procent energii. Ponadto halogeny dobrze odwzorowują kolory, co sprawia, że są dostępne w wielu barwach, umożliwiających tworzenie ciekawych efektów w różnych pomieszczeniach.

Żarówki LED

Magazyn lamp oferuje również żarówki LED. Są to najtrwalsze żarówki dostępne na polskim rynku – ich żywotność określa się nawet na 50 tysięcy godzin. Ich atutem jest energooszczędność, gdyż zużywają podobną ilość energii elektrycznej co świetlówki. Dodatkowo LED-y są odporne na wstrząsy, nie nagrzewają się, a ich częste włączanie i wyłączenie nie przyczynia się do skrócenia ich żywotności. Niektóre żarówki ledowe emitują światło kolorowe. Ze względu na to, że LED-y mogą emitować silne światło punktowe, często wykorzystuje się je do oświetlania kuchennych blatów, schodów, wnęk i luster łazienkowych.

Żarówka idealna do Twojego wnętrza

Możliwość wybierania spośród kilku rodzajów żarówek energooszczędnych ułatwia znalezienie źródła światła o barwie i sile odpowiedniej do danego pomieszczenia. Żarówki, które pomagają zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, mogą być stosowane we wszystkich pomieszczeniach, także w łazienkach, pralniach i suszarniach, czyli miejscach cechujących się wysoką wilgotnością. Dzięki temu bez trudu można zmniejszyć koszty oświetlenia domu, jednocześnie nie rezygnując ze źródeł światła, które zapewniają komfort przebywania w pomieszczeniu.

2 thoughts on “Wybierz energooszczędne żarówki do Twojego domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.