Zaręczyny- i co dalej? Jak przygotować się do ślubu?

4

Zaręczyny to prawdziwe wydarzenie. Dla dwojga ludzi chcących spędzić z sobą lata to jedna z piękniejszych chwil w życiu. Mimo, że moment ten jest prawdziwie magiczny i niepowtarzalny, zaraz po nim nachodzi przedślubny stres. I wcale nie rozpoczyna się on na tydzień przed powiedzeniem sobie “sakramentalnego tak”, bowiem przygotowania do ślubu zaczynają o wiele wcześniej.

Rezerwacja sali, przygotowanie zaproszeń, obmyślenie stylistyki- zdecydowanie jest co planować. Ci, którzy myślą, że organizacja wesela to tylko suknie ślubne, z których trzeba wybrać tą jedyną są w dużym błędzie. Nawet małe i skromne uroczystości trzeba odpowiednio przygotować. Przecież jest to jeden z piękniejszych dni- warto mieć wtedy wszystko dopięte na ostatni guzik i nie stresować się niedopilnowanymi drobiazgami. Tutaj z pomocą przychodzi odpowiedni i profesjonalny salon ślubny. Pracownicy w takim miejscu dobrze wiedzą jak zatroszczyć się o przyszłych małżonków i doradzić w wielu kwestiach. Sama suknia musi przecież komponować się z resztą- dodatkami, wystrojem sali oraz ogólnym motywem przewodnim uroczystości. Oczywiście, całość musi odpowiadać gustom- zarówno przyszłej małżonki, jak i przyszłego małżonka. Nie jest to łatwe. Nawet, jeśli para ma podobne zainteresowania czy wyczucie stylu, w wielu kwestiach należy znaleźć kompromis. Z przymrużeniem oka, można stwierdzić, że to pierwsza poważna próba charakterów przygotowująca do małżeństwa.

W przypadku wyboru sukni ślubnej wybór często wręcz zwala z nóg. Koronka, satyna, tiul, niezliczone odcienie białego lub odpowiednia długość- można wymieniać w nieskończoność. Podobne dylematy pojawiają się przy każdej innej czynności dotyczącej planowania ślubu. Jak mają wyglądać zaproszenia? Ile osób zaprosić? Jakie wybrać dekoracje? Jak zaaranżować wystrój sali i stołów? Postawić na styl tradycyjny czy nowoczesny? Kierować się intuicją czy radami przyjaciół i rodziny? W rozstrzygnięciu tych kwestii pomocne mogą okazać się trendy ślubne, które, oprócz tego, że proponują różnego rodzaju gustowne rozwiązania, stawiają również na wygodę i komfort. W końcu, nikt nie chciałby ślubu, na którym martwi się o to, czy dekoracje nie odpadną podczas decydujących momentów, a dodatki do sukienki nie zahaczą się podczas wychodzenia z kościoła. O to wszystko mogą zadbać specjaliści, którzy dopilnują każdego szczegółu bądź też same konsultacje z nimi i specjalistyczne artykuły na temat uroczystości ślubnych. Nie trzeba wydawać majątku, by stworzyć przepiękną ceremonię idealnie dopasowaną do gustu młodej pary. Czasem wystarczy zdecydować się na konkretny styl lub motyw przewodni (np. styl boho lub motyw złota), a reszta sama się ułoży według głównych wytycznych.

Czy ślub musi być stresujący? Chyba zawsze przynosi podekscytowanie. Najważniejsze, by były to emocje radości i spełnienia. Wtedy żadne drobne wpadki nie będą istotne.

4 thoughts on “Zaręczyny- i co dalej? Jak przygotować się do ślubu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.