Zamiast bukietu – pudełko kwiatów?

0
róże

Zwyczaj wręczania kwiatów, przede wszystkim kobietom, zapewne nigdy nie minie. Wręczyć można pojedynczy kwiat lub bukiet, ale od niedawna furorę robią także kwiaty w pudełkach. Najczęściej są to róże, przy czym mogą to być róże żywe jak i tzw. wieczne. Ceny takich prezentów są dość wysokie, toteż ich wręczanie oznacza atencję większą niż zwykła sympatia. Kwiaty w pudełkach, zwłaszcza wieczne, są też znakomitą ozdobą wnętrz, toteż nadają się na element aranżacji miejsc wytwornych i eleganckich.

Zestaw kwiatów w pudełku to tzw. flowerbox. Pudełko może być okrągłe lub kwadratowe, a liczba kwiatów w nim zawartych zależy od wielkości ich główek oraz wielkości pojemnika. W pudełkach kwadratowych zazwyczaj znajduje się 16 lub 25 kwiatów. Kolor pudełka i róż można oczywiście wybierać stosownie do osoby, która je otrzyma lub okazji.

Żywe róże w pudełku

Takie kwiaty mogą stanowić alternatywę dla bukietu i mają w porównaniu z nim jeden istotny atut: nie wymagają podlewania, natomiast mogą wytrzymać, przetrzymywane w niezbyt wysokiej temperaturze i z dala od źródeł ciepła, nawet do dwóch tygodni.

Wybierając kolor róż, warto pamiętać, że kwiaty czerwone, po które mężczyźni sięgają najchętniej, oznaczają gorące uczucie. Wręczenie pudełka czerwonych róż swojej szefowej może więc wzbudzić niezdrowe podejrzenia w otoczeniu i u niej samej albo zostać odebrane jako gafa. Trzeba więc wziąć pod uwagę róże białe albo różowe. Kolor tych pierwszych symbolizuje przede wszystkim niewinność, ale także pokorę, miłość duchową oraz czystość. Róż z kolei to oznaka przyjaźni i sympatii.

Wieczne róże

Tzw. wieczne kwiaty nadają się najlepiej na stałą dekorację, ponieważ wytrzymują nawet dwa lata. Są to róże żywe i nieżywe zarazem: żywe kwiaty są bowiem poddawane procesowi stabilizacji, który oznacza pozbawienie ich naturalnych soków roślinnych i zastąpienie ich specjalną substancją konserwującą.

Róże wieczne to dobry prezent dla alergików: nie pylą i nie pachną. Pudełko takich róż nie wymaga żadnej obsługi, może stać w ciemnym kącie lub pomieszczeniu, a kwiaty nie zwiędną. Ponieważ są antyalergiczne, nie będzie kłopotów z wręczeniem ich komuś, kto leży w szpitalu, ale warto to przemyśleć: gdyby zechciał po wypisaniu do domu zabrać je ze sobą, mogą mu się źle kojarzyć. Podobnie złym pomysłem byłoby wręczenie takich róż kobiecie w ramach przeprosin: męski grzech lub przewinienie mogą wówczas zostać na bardzo długo zapamiętane… Jest to jednak prezent wytworny, elegancki i atrakcyjny, który przy wielu okazjach sprawdzi się znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.