Azjatyckie kosmetyki szturmem wkroczyły na polski rynek. Kremy, balsamy i inne specyfiki z Chin, Korei i Japonii są skuteczne w walce ze zmarszczkami, podrażnieniami, trądzikiem i wieloma różnymi dolegliwościami skórnymi. Jakie składniki odpowiadają za wyjątkowe właściwości azjatyckich kosmetyków? Oto 3 najważniejsze substancje zawarte w preparatach urodowych z największego kontynentu świata.
Śluz ślimaka
Śluz ślimaka to niezaprzeczalnie najsłynniejszy składnik azjatyckich kremów i balsamów. Zawierają go między innymi koreańskie Benton kosmetyki. Śluz ślimaka intensywnie nawilża skórę, koi podrażnienia i działa przeciwzapalnie. Skóra szybciej się regeneruje, zmiany trądzikowe i blizny stają się mniej widoczne, a pory widocznie się zwężają. Ponadto w śluzie ślimaka znajdują się naturalne antybiotyki, które zwalczają bakterie i grzyby. U kobiet dojrzałych składnik sprawia, że cera staje się jędrniejsza, a zmarszczki – płytsze. Śluz wytwarzany przez ślimaka można wykorzystywać w celu usuwania zrogowaceń i spękań na piętach.
Aloes
Aloes jest wykorzystywany w kosmetyce od setek lat. Wyciąg z rośliny poprawia elastyczność i jędrność skóry, nawilża, natłuszcza i wygładza oraz wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, co chroni przed powstawaniem nieestetycznych pajączków. Ponadto zawarta w aloesie witamina A spowalnia rogowacenie naskórka i przyśpiesza produkcję kwasu hialuronowego. Skóra wolniej się łuszczy, a stany zapalne i podrażnienia znikają. Aloes jest skuteczny również w walce z atopowym zapaleniem skóry – kosmetyki z jego zawartością są bezpieczne nawet dla małych dzieci. Stosowanie aloesu jest polecane także w celu zwalczania wolnych rodników, grzybów i bakterii, dzięki czemu wyciągi z rośliny są skutecznym sposobem na trądzik. Dodatkowo skóra jest chroniona przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przyśpiesza procesy starzenia się skóry.
Jad pszczeli
Stosowanie jadu pszczelego w kosmetyce ma krótką historię, choć substancję przez lata wykorzystywano w celach leczniczych. Udowodniono, że jad pszczół skutecznie zwalcza bakterie, grzyby i stany zapalne. Ponadto działa przeciwbólowo, choć u osób uczulonych może wywołać niebezpieczną dla życia reakcję alergiczną. Jeżeli cierpi się z powodu uczulenia na jad owadów błonkoskrzydłych, stosowanie kosmetyków z jego zawartością jest zabronione.
Panie, które mogą sięgać po specyfiki z dodatkiem jadu pszczelego, zauważą redukcję widoczności zmarszczek i poprawę wyglądu skóry twarzy – cera nabierze blasku i będzie wyglądała na o wiele młodszą. Synteza kolagenu i elastyny jest stymulowana przez jad, co powoduje poprawę napięcia i jędrności skóry. Jad pomoże również zredukować mikrouszkodzenia naskórka.
Dodaj komentarz