łazienka

Urządzanie mieszkania to wielka przygoda, która wymaga kreatywności, wiedzy i oczywiście odpowiednich środków. Szczególnie pomocne w tych aspektach mogą być katalogi wnętrzarskie oraz specjalne strony internetowe poświęcone designowi. To źródła ciekawych inspiracji oraz pomoc w znalezieniu takich miejsc, w których kupimy wymarzone rzeczy za rozsądne pieniądze. Nawet jeśli chcemy stworzyć bardzo oryginalne wnętrze, są rzeczy, z których nie rezygnujemy. Do takich pomieszczeń zalicza się łazienka z całą armaturą oraz koniecznymi dodatkami. Tam warto pomyśleć designerskich rozwiązaniach, minimalizowaniu sprzętów lub też łączeniu funkcji różnych rzeczy. Poza tym technologia sprzyja ciekawym aranżacjom i nawet w bardzo małej łazience można stworzyć niesamowite wnętrze.

Dylematy łazienkowe

Podstawowym problemem, jaki zawsze pojawia się przy planowaniu urządzenia łazienki, jest to, czy montować wannę czy też prysznic. Na rynku można zaobserwować tendencję do wybierania kabin o różnych rozmiarach i kształtach. Powodów jest kilka. Po pierwsze, łazienki w polskich blokach są zazwyczaj niewielkie i dość nieustawne. Montaż prysznica pozwala na odpowiednie dopasowanie i kształtu i rozmiaru do pomieszczenia. Po drugie, zmienił się styl życia i tendencje do ekologicznego użytkowania wody. Po trzecie, prysznic to idealny pomysł dla ludzi starszych lub o ograniczonej możliwości poruszania się. W takich wypadkach dobrze jest zdecydować się na system bez brodzika. Ciekawe akcesoria Omnires pozwalają również pod prysznicem stworzyć świetną stylizację – czy to nowoczesną z dominującą stalą czy też na przykład retro – z wykończeniem z miedzi.

Odpowiednie kolory

W tej chwili w łazience można pokusić się o każdą barwę i niemalże każdą fakturę. Warto jednak przemyśleć na przykład zastosowanie ciemnych kolorów w niewielkich łączeniach lub też bardzo dużych kafelków, które optycznie pomniejszają przestrzeń. Kształty, barwy i faktury w znaczący sposób wpłyną na to, jak będziemy się czuć w łazience i jaki kształt ona będzie miała. Do niewielkich przestrzeni polecane są jasne i ciepłe barwy, które dobrze jest rozbijać jakimś kontrastowym elementem. Poza tym warto przemyśleć odpowiednie źródła światła i lustra jako podstawowy sprzęt, do powiększania wnętrza.

Poza tym szukajmy ciekawych pomysłów zarówno na armaturę, jak i dodatki. Systemy wieszaków, uchwytów czy pojemników są funkcjonalne, ale przede wszystkim powinny być również stylowe i nieprzeciętne. Wtedy łazienka nabierze wyjątkowego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.