Wady i zalety konta na facebook’u.

0
Wady i zalety konta na facebook’u.

Wydaje się, że wielu ludzi ma dzisiaj problem z uzależnieniem się od portali społecznościowych. Niektórzy każdy swój dzień zaczynają od sprawdzenia konta na Facebooku, dzielą się na nim wszystkimi momentami swojego prywatnego życia i można stwierdzić, że są od niego uzależnieni.

Konto na Facebooku posiada swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną i oczywistą zaletą jest to, że konto wykorzystujemy do utrzymywania kontaktów ze znajomymi, przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy mieszkają daleko i z którymi już dawno się nie widzieliśmy. Istnieje także możliwość zawierania nowych znajomości, z której najczęściej korzystają najmłodsi użytkownicy portalu. I tu należy zaznaczyć, że takie poznawanie ludzi przez Internet nie jest do końca bezpieczne. Nigdy nie wiemy kto naprawdę znajduje się po drugiej stronie i czy udostępnione zdjęcia rzeczywiście należą do tej osoby.

Do jednej z najważniejszych wad posiadania konta na Facebooku należy to, że nie jest możliwe jego usunięcie. Co prawda istnieje możliwość zablokowania konta użytkownika, jednak wszystkie zapisane informacje na jego temat są pozostawiane w profilu. Pomimo tego, że utrzymywanie kontaktów z daleko mieszkającymi znajomymi jest atrakcyjne, to ograniczanie kontaktów osobistych ze wszystkimi przyjaciółmi na rzecz czatu i tablicy, już tak ładnie nie wygląda. Warto byłoby czasem oderwać się od wirtualnego świata i spotkać się z innymi ludźmi w realu. Pamiętajmy, że czas w Internecie leci niezwykle szybko. Przeglądając tablice znajomych może zająć Ci cały dzień, a Ty znowu stwierdzisz, że nie masz na nic czasu…

Każdy użytkowników Facebooka staje się w pewnym sensie szpiegiem. Ludzie lubią wiedzieć co dzieje się u innych, odszukują profile byłych partnerów, nielubianych koleżanek i regularnie sprawdzają co się u nich dzieje. Do myślenia dają też posty znajomych, którzy chwalą się swoimi osiągnięciami, wycieczkami, spełnionymi marzeniami… Niepotrzebne porównywanie się do znajomych jest źródłem frustracji. Tak samo wygląda to z drugiej strony – nie mamy prywatności, ponieważ tak naprawdę każdy może nas znaleźć i zobaczyć co się u nas dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.