suplementy dla wątroby

Ciągły pośpiech, zła dieta, alkohol i inne używki powodują, że coraz więcej osób skarży się na problemy z trawieniem. Stąd też najprawdopodobniej wynika popularność suplementów diety, które mają wspomagać wątrobę w jej codziennej pracy. Przede wszystkim działanie tego typu preparatów może zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu oraz rozkładać lipidy, wspierając tym samym utrzymanie właściwej masy ciała. Takie zalety wskazuje producent jednego z najpopularniejszych suplementów poprawiających pracę wątroby.

Jak naturalnie wspomagać trawienie?

Suplement diety hepaslimin swoje dobroczynne działanie zawdzięcza bogatemu składowi. Przede wszystkim zawiera L-asparaginian ornityny, cholinę oraz wyciągi z ziela karczocha, liści ostrokrzewu paragwajskiego, korzenia cykorii oraz z ostryżu długiego. Ta doskonale zbilansowana mieszanka jest wartościowym wsparciem dla codziennej pracy wątroby. Aminokwas ornityna odpowiedzialny jest za procesy odtruwania poprzez usuwanie amoniaku z organizmu oraz wspomaga regenerację uszkodzonych komórek. Cholina jest jednym z podstawowych budulców błony komórkowej, a odpowiednio skomponowana mieszanka ziół wspomaga trawienie i niweluje odkładanie się tłuszczów.

Suplementy dla wątroby

Warto przy tym pamiętać, że suplementy diety takie jak hepaslimin mogą wspierać pracę naszego organizmu i wspomagać na przykład procesy trawienne. Wiele osób może traktować tego specyfik jako lekarstwo na dolegliwości, a jeszcze inni dokonają wyboru, biorąc pod uwagę reklamowane działanie odchudzające. Suplement diety jest jedynie produktem, który wspomaga zmiany, które wprowadzamy w życiu. W związku z tym warto poza tabletkami zmienić nawyki żywieniowe i ograniczyć w diecie te składniki, które szkodzą naszej nadwyrężonej wątrobie. Podobnie rzecz się ma z aktywnością fizyczną oraz zmianą sposobu życia.

Hepaslimin dostępny jest w sieci oraz stacjonarnych aptekach. Producent zaleca przyjmowanie suplementu po dwie tabletki trzy razy dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. Preparat należy przyjmować po posiłku. Podstawowym działaniem suplementu jest wspomaganie prawidłowego trawienia oraz zachowanie zdrowia wątroby. Poza tym producent podkreśla właściwości odchudzające specyfiku. Hepaslimin nie powinien być stosowany przy uczuleniu na jakikolwiek ze składników oraz podczas ciąży czy karmienia piersią. Nie wolno również przekraczać zalecanej dawki. Sam preparat ma bardzo różne opinie wśród klientów. Niektórzy zauważają jego dobroczynne działanie zarówno w sferze wspomagania wątroby i trawienia, jak i utraty masy ciała.

7 thoughts on “W trosce o zdrowie wątroby

  1. Wiele osób nie zdaję sobie sprawy jak bardzo niszczą sobie wątrobę codzienną dietą oraz używkami. Moim zdaniem takich artykułów powinno być więcej, aby ludzie zdali sobie sprawę, że ich styl życia nie jest najlepszy dla ich zdrowia.

  2. Moja wątroba najbardziej cierpi gdy się denerwuję – a nie jest to niestety rzadkie zjawisko. Ostatnio sam próbowałem wykonać montaż telewizora, ale to wcale nie takie proste. Trochę jak z tymi instrukcjami z Ikei. Jak ja się wtedy zdenerwowałem…

  3. Wątroba to mega ważny organ, który łatwo nadwyrężyć lub wyniszczyć, a trudniej zregenerować. Dobry artykuł, trzeba ludzi uświadamiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.