łazienka

Łazienka to jedno z tych wnętrz, w których szczególnie widać kreatywność gospodarzy. Niezależnie od środków, jakimi dysponujemy, staramy się by nawet najmniejsza przestrzeń była dobrze wykorzystana, a potrzeby wszystkich domowników w jakiś sposób zaspokojone. W poszukiwaniu inspiracji przeszukujemy Internet, odwiedzamy salon łazienek, wertujemy katalogi. Współczesne rozwiązania – i te klasyczne, i rustykalne, i przede wszystkim nowoczesne mają niemalże nieograniczone możliwości. Projektanci zaskakują pomysłami i nawet przy ograniczonym budżecie bez problemu można stworzyć ciekawe wnętrze – funkcjonalne, piękne i niepowtarzalne. I można by się sprzeczać, kto w przypadku aranżacji ma bardziej kreatywne zadanie – właściciele małych czy dużych łazienek, to taka przygoda z projektowaniem może być niesamowita.

W jakim klimacie?

Aranżacja łazienki w jakieś sposób powinna odzwierciedlać styl całego mieszkania. W dużej mierze to dzięki dodatkom takim jak oświetlenie czy lustra łazienkowe budujemy nastrój w tej ważnej przestrzeni. Jak by nie liczyć jest to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, w którym nie tylko dbamy o higienę, ale również relaksujemy się lub orzeźwiamy. Klimat łazienki w znaczący sposób może wpływać na nasze samopoczucie.

Projektowanie wnętrza powinniśmy rozpocząć jednak od doprecyzowania potrzeb domowników. Samo rozstawienie armatury jest już duży wyzwaniem – z wanny, prysznica, umywalki czy sedesu będziemy korzystać codziennie, a każda z tych rzeczy wymaga zachowania miejsca na swobodę ruchów. Funkcjonalny układ, korzystanie z urządzeń wielofunkcyjnych to pierwszy etap planowania. Potem trzeba rozmieścić lampy w taki sposób, by z jednej strony budowały nastrój, z drugiej, by w określonych miejscach idealnie oświetlały twarz.

Wyposażenie idealne do łazienki

Dobór urządzeń sanitarnych w dużej mierze zależy od ilości przestrzeni, jaką mamy, oraz indywidualnych potrzeb użytkowników. Możemy w łazience zrobić niemalże wszystko. Nawet zamontowanie specjalnych uchwytów dla osób starszych czy niepełnosprawnych obecnie nie jest już żadnym problemem. Warto przemyśleć również wybór mebli – szafki pod umywalką, półek stojących i wiszących szafek, w których będziemy mogli przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy. W kolekcjach różnych firm można znaleźć meble drewniane, z MDF oraz takie, które w nowoczesny sposób wykorzystują szkło czy też stal.

Urządzając łazienkę, dbajmy najpierw o wygodę i funkcjonalność a potem dopieśćmy całość stylistycznie z wykorzystaniem ciekawych pomysłów, nietypowych rozwiązań. I co najważniejsze, nie bójmy się łączyć faktur, materiałów i kolorów, bo takie zestawienia mogą stwarzać niesamowity klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.