Pasjonatom kitesurfingu warto polecić jego zimową alternatywę. Wystarczą narty lub snowboard, latawiec, nieco wiatru i otwarta przestrzeń pełna śniegu. Przygoda gwarantowana!

Snowkite to zimowa odmiana kitesurfingu. Ta stosunkowo nowa dyscyplina sportu rozwija się w ogromnym tempie. Pozwala na jazdę na nartach lub snowboardzie dzięki sile napędzanego przez wiatr latawca. Dzięki temu na szczyt góry można dostać się bez korzystania z wyciągu. Unoszenie się ponad ziemią z kolei pozwala na wykonywanie przeróżnych akrobacji.

Sport ekstremalny

Snowkite zaliczany jest do sportów ekstremalnych, ale po przejściu odpowiedniego kursu z instruktorem dość szybko można zacząć bawić się pierwszymi ślizgami. Niezbędna jest jednak umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie i opanowanie podstaw wiedzy o wietrze. Wbrew pozorom snowkite jest prostszy niż jego odmiana na wodzie – stabilny grunt pod nogami sprawia, że łatwiej jest działać przy słabszym wietrze. Zainteresowani tematem mogą podjąć naukę zimowego surfowania na szkoleniach dla zaawansowanych, gdzie można nauczyć się m.in. podstawowych tricków. Fani adrenaliny będą zachwyceni.

 

5 thoughts on “Śnieżny surfing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.