Psie odżywianie – jak powinno wyglądać?

0
pies

Niektórym wydaje się, że nie ma znaczenia co trafia do miski psa, najważniejsze by był on najedzony. W rzeczywistości jednak jakość i ilość podawane psu pożywienia, a także rodzaj diety to dwie najistotniejsze kwestie mające wpływ na długość życia czworonoga i jego zdrowie. Pożywienie powinno być odpowiednio dobrane, a dieta bogata w różnorodne składniki mineralne. Jakie jedzenie dla psa wybrać, aby nasz pupil był zadowolony?

Gotowe jedzenie ze sklepu

Sklepy oferują różne rodzaje pożywienia dedykowanego psom. Do wyboru są suche chrupki, a także karmy mokre dla psów. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór jakiegokolwiek jedzenia dobrze jest przeczytać to co zostało umieszczone na etykiecie produktu. Często nijak ma się to do zapotrzebowania psa, co więcej może okazać się, że najbardziej rozreklamowana i wszystkim znana karma wcale nie jest taka dobra, jak nam się wydaje.

Wybór systemu żywienia czworonoga zależy od bardzo wielu czynników. Nie da się ukryć, że ogromną rolę odgrywają preferencje właściciela, a także czas jaki dziennie może poświęcić swojemu pupilowi. Niekiedy ludzie posiadający psy mają wypełniony po brzegi grafik i nie mają czasu, by codziennie przygotowywać psu jedzenie na własną rękę, dlatego korzystają z gotowych karm, jakie oferują sklepy. Wybierając je trzeba mieć też na uwadze psie alergie czy choroby, na które cierpi czworonóg. W przypadku niektórych z nich trzeba przestrzegać odpowiedniej psiej diety, która zapewni psu dobre zdrowie i samopoczucie.

Jedzenie przygotowywane w domu

Alternatywą dla jedzenia kupowanego w marketach jest dieta komponowana samodzielnie. Powinno się tworzyć ją według zasady: 1/3 mięsa, 1/3 warzyw i owoców i 1/3 wypełniaczy. Czasami przyjmuje się też proporcje: ½ mięsa, ¼ warzyw i owoców i ¼ wypełniaczy. Nie można rzecz jasna jedynie zmieszać wszystkich wspomnianych wyżej produktów, należy je jeszcze odpowiednio przygotować. Podawane psu mięso powinno być sparzone lub ugotowane. Należy unikać serwowania psu surowego mięsa prosto ze sklepu prócz kości, które nie powinny przechodzić obróbki termicznej. Zasada ta nie obowiązuje warzyw i owoców, które bez żadnych przeciwwskazań pies może zjadać na surowo. Co wykorzystać jako wypełniać? Najczęściej właściciele czworonogów decydują się na ryż, makaron oraz płatki owsiane lub jęczmienne. Wszystkie te składniki wywołują u psa uczucie sytości na długo po posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.