Poznajcie 4 najmodniejsze trendy dotyczące elewacji współczesnego domu

0

Polacy w ostatnich latach pokochali modnie urządzone domy. Większą wagę przykładają również do elewacji, które stają się świadectwem najnowszych trendów. Zobaczcie, w którą z fasad warto ubrać swój dom, aby prezentował się stylowo.

Trend pierwszy: elewacja ze stali i szkła

Nowoczesne projekty domów coraz częściej opierają się na połączeniu stali i szkła. Wśród najpopularniejszych kolorów warto wymienić odcień jasnej i ciemnej szarości, a także biel i odcień naturalnego drewna. Również okna nowoczesne dobiera się w taki sposób, żeby dobrze komponowały się z innymi elementami na zewnątrz domu. Do całości powinna pasować również opaska okalająca ściany wybudowane na fundamentach domu. Do tak dobranej elewacji pasują ciemne nowoczesne dachy, które równoważą całość.

Już na etapie budowy domu warto zadbać o jego odpowiednie ocieplenie, zanim ekipa położy stosowną okładzinę i dodatki ze stali czy szkła. Jeśli pomyślimy o tym za późno, jedynym wyjściem, aby nie niszczyć elewacji, będzie ocieplanie od wewnątrz.

Trend drugi: elewacja z klinkieru lub z kamienia

Miłośnicy majestatycznych i ciepłych w wyrazie elewacji powinni postawić na materiał w postaci cegły lub kamienia. Dodają one nieco wiekowego sznytu i przybliżają do natury. Minusem tego rodzaju okładziny są jednak spore koszty wykończenia domu, rekompensowane na szczęście przez piękny wygląd.

Trend trzeci: ciepłe drewno

Drewno pojawia się jako element nowoczesnych projektów miejskich domów. Wygląda szlachetnie i czysto. Świetnie komponuje się z zielenią wokół domu, stanowiąc zwrot w stronę natury. Drewno zazwyczaj najładniej wygląda z elewacją w kolorze bieli lub szarości. Dopełnienie całości stanowi nowoczesny balkon również wykończony drewnianymi elementami. Jeśli marzy nam się modny dom, elewacje tego typu sprawdzą się świetnie.

Trend czwarty: odpowiednie podświetlenie

W nowoczesnych elewacjach ważne jest nie tylko staranne wykończenie i interesujące akcenty, ale przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. W zależności od preferencji, całą uwagę możemy skierować na ukwiecony taras lub też rozłożyć akcenty świetlne w sposób równomierny. Oświetlenie powinno pojawić się także przy furtce i ogrodowych ścieżkach, które powinny stanowić spójną całość z elewacją. W nowoczesnych projektach zieleń jest po prostu zintegrowana z domem. Niemałe znaczenie mają też drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego, które mogą budować nastrój szprosami, przeszkleniami lub odpowiednim oświetleniem nad gankiem. Znaczenie mają też nowoczesne posadzki z drewna, stanowiące podstawę tarasu.

Więcej informacji na temat modnych elewacji można znaleźć na stronie https://www.domnowoczesny.com/artykul/ocieplenie-od-wewnatrz-multipor.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.