Pochłaniacz wilgoci do auta: koniec z parującymi szybami!

pochłaniacz wilgoci samochód

Zaparowane szyby w samochodzie są nie tylko irytujące i uciążliwe dla kierowcy oraz pasażerów – bywają również niebezpieczne, ponieważ ograniczają widoczność na drodze. Wpływa to negatywnie zarówno na komfort prowadzenia auta, jak i bezpieczeństwo jazdy. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – jest to pochłaniacz wilgoci w samochodzie.

  1. Jak działa pochłaniacz wilgoci w samochodzie?
  2. Gdzie znaleźć najskuteczniejszy pochłaniacz wilgoci do auta?

Jak działa pochłaniacz wilgoci w samochodzie?

Standardowy pochłaniacz wilgoci do auta zawiera wewnątrz silnie higroskopijną substancję, która pochłania i wiąże zawartą w powietrzu wilgoć (na przykład parę wodną lub bardzo drobne krople). Osuszone powietrze wokół pochłaniacza wilgoci powoduje powstanie ośrodka o nieco niższej kondensacji pary wodnej, niż w wilgotnym powietrzu dookoła – aby przywrócić równowagę, para wodna zaczyna przepływać w stronę urządzenia i proces zaczyna się od początku, a powietrze jest stale osuszane. Istnieją również elektryczne osuszacze powietrza, które dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: osuszacze z elementem wirującym pokrytym absorbentem i urządzenia kondensacyjne, które przepuszczają wilgotne powietrze przez ośrodek o niskiej temperaturze, gdzie następuje skroplenie zawartej w powietrzu pary wodnej. Oba typy magazynują odprowadzoną wodę w specjalnym zbiorniku, natomiast osuszone powietrze wypuszczają na zewnątrz. Ze względu na wygodę użytkowania, pochłaniacz wilgoci w samochodzie występuje zazwyczaj w formie pierwszego z opisanych produktów (zawierającego substancję higroskopijną, która wchłania wilgoć z powietrza), ponieważ nie wymaga on podłączenia do prądu.

Gdzie znaleźć najskuteczniejszy pochłaniacz wilgoci do auta?

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm oferujących pochłaniacze wilgoci w samochodzie, jednak warto jest nie decydować się na zakup przypadkowego produktu od nieznanej marki. Tego typu wyposażenie nie należy do kosztownych, dlatego wybór artykułów najwyższej jakości nie będzie obciążający dla portfela, a efekty będą zdecydowanie lepsze. Godny polecenia pochłaniacz wilgoci do auta to na przykład AutoDry lub waterOff – pozwalają one nie tylko rozwiązać problem zaparowanych szyb i wiecznie wilgotnej tapicerki, ale również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów pojawiających się w pojeździe. Oprócz samochodów, znakomicie nadają się one również do umieszczenia wewnątrz łodzi i innych miejsc, w których występują podobne kłopoty z wilgocią, jak we wnętrzu auta.

58 thoughts on “Pochłaniacz wilgoci do auta: koniec z parującymi szybami!

  1. O kurcze, takie coś mi się naprawdę przyda, mam duży problem z parowaniem szyb w aucie, czasem muszę włączyć nawiew na parę minut zanim ruszę, bo nic nie widzę..

  2. Nie wiedziałam, że można nabyć tak pomysłowe urządzenie. Coś czuję, że moje problemy się skończą i będę mogła stać się o wiele bardziej radosnym człowiekiem 🙂

  3. Interesujące rozwiązanie. Zaparowane szyby to jedno z największych utrapień kierowców. które jest nie tylko niekomfortowe, ale przede wszystkim może stwarzać wiele niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments links could be nofollow free.