Pochłaniacz wilgoci do auta: koniec z parującymi szybami!

58
pochłaniacz wilgoci samochód

Zaparowane szyby w samochodzie są nie tylko irytujące i uciążliwe dla kierowcy oraz pasażerów – bywają również niebezpieczne, ponieważ ograniczają widoczność na drodze. Wpływa to negatywnie zarówno na komfort prowadzenia auta, jak i bezpieczeństwo jazdy. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – jest to pochłaniacz wilgoci w samochodzie.

  1. Jak działa pochłaniacz wilgoci w samochodzie?
  2. Gdzie znaleźć najskuteczniejszy pochłaniacz wilgoci do auta?

Jak działa pochłaniacz wilgoci w samochodzie?

Standardowy pochłaniacz wilgoci do auta zawiera wewnątrz silnie higroskopijną substancję, która pochłania i wiąże zawartą w powietrzu wilgoć (na przykład parę wodną lub bardzo drobne krople). Osuszone powietrze wokół pochłaniacza wilgoci powoduje powstanie ośrodka o nieco niższej kondensacji pary wodnej, niż w wilgotnym powietrzu dookoła – aby przywrócić równowagę, para wodna zaczyna przepływać w stronę urządzenia i proces zaczyna się od początku, a powietrze jest stale osuszane. Istnieją również elektryczne osuszacze powietrza, które dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: osuszacze z elementem wirującym pokrytym absorbentem i urządzenia kondensacyjne, które przepuszczają wilgotne powietrze przez ośrodek o niskiej temperaturze, gdzie następuje skroplenie zawartej w powietrzu pary wodnej. Oba typy magazynują odprowadzoną wodę w specjalnym zbiorniku, natomiast osuszone powietrze wypuszczają na zewnątrz. Ze względu na wygodę użytkowania, pochłaniacz wilgoci w samochodzie występuje zazwyczaj w formie pierwszego z opisanych produktów (zawierającego substancję higroskopijną, która wchłania wilgoć z powietrza), ponieważ nie wymaga on podłączenia do prądu.

Gdzie znaleźć najskuteczniejszy pochłaniacz wilgoci do auta?

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm oferujących pochłaniacze wilgoci w samochodzie, jednak warto jest nie decydować się na zakup przypadkowego produktu od nieznanej marki. Tego typu wyposażenie nie należy do kosztownych, dlatego wybór artykułów najwyższej jakości nie będzie obciążający dla portfela, a efekty będą zdecydowanie lepsze. Godny polecenia pochłaniacz wilgoci do auta to na przykład AutoDry lub waterOff – pozwalają one nie tylko rozwiązać problem zaparowanych szyb i wiecznie wilgotnej tapicerki, ale również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów pojawiających się w pojeździe. Oprócz samochodów, znakomicie nadają się one również do umieszczenia wewnątrz łodzi i innych miejsc, w których występują podobne kłopoty z wilgocią, jak we wnętrzu auta.

58 thoughts on “Pochłaniacz wilgoci do auta: koniec z parującymi szybami!

  1. O kurcze, takie coś mi się naprawdę przyda, mam duży problem z parowaniem szyb w aucie, czasem muszę włączyć nawiew na parę minut zanim ruszę, bo nic nie widzę..

  2. Nie wiedziałam, że można nabyć tak pomysłowe urządzenie. Coś czuję, że moje problemy się skończą i będę mogła stać się o wiele bardziej radosnym człowiekiem 🙂

  3. Interesujące rozwiązanie. Zaparowane szyby to jedno z największych utrapień kierowców. które jest nie tylko niekomfortowe, ale przede wszystkim może stwarzać wiele niebezpieczeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.