Pływać i szaleć w wodzie można przez cały rok

2
basen

asian cute boy splashing on summer pool

Mieszkańcy dużych miast oraz ci, którzy mogą do nich bez trudu dojechać, mogą cieszyć się pływaniem i wodnymi szaleństwami przez cały rok dzięki krytym basenom i aquaparkom. Te ostatnie to już nie tylko baseny ze zjeżdżalniami, wyspami i brodzikami, lecz całe kompleksy fitness, w których można nie tylko wypoczywać, ale i zadbać o kondycję fizyczną w wodzie lub „na lądzie”. Krakowski Park Wodny to właśnie takie centrum aktywności fizycznej.

Atrakcje w wodzie

Można tu pływać i uprawiać sporty wodne. O piłce wodnej słyszał chyba każdy, ale w basenie można też grać w siatkówkę, a nawet w koszykówkę. Można wspinać się po ściance – upadek kończy się zawsze w wodzie. Wiele atrakcji czeka na dzieci, które mają do dyspozycji zjeżdżalnie, brodzik, wyspę piratów, czy niełatwą do pokonania Tęczową ścieżkę – szereg wysepek na wodzie, z których bardzo łatwo spaść, a które wiodą ponoć do ukrytego skarbu. Jest też Rwąca Rzeka, a na miłośników bardziej pasywnego relaksu czeka sauna i jacuzzi.

O kondycję zadbać można podczas zajęć z gimnastyki w wodzie. Aerobik w wodzie zalecany jest przede wszystkim osobom, które zaniedbały troskę o swoją sprawność i chcą stopniowo, bez kontuzji, rozruszać się, by potem przejść do uprawiania jakiegoś sportu. Gimnastyka w wodzie jest dość specyficzna: woda pozwala ćwiczyć nawet tym, którzy z różnych powodów mają osłabione mięśnie i stawy. Opór wody, rozłożony równomiernie na całe ciało, sprzyja zrównoważonemu treningowi. Ćwiczyć mogą także ci, którzy nie umieją pływać. Być może podejmą wkrótce naukę pływania, gdy oswoją się z wodą i pokonają ewentualny przed nią lęk.

Atrakcje „na lądzie”

Po wodnych zajęciach można posilić się w Barku Wodnym, natomiast cały krakowski kompleks zapewnia aktywność fizyczną także tym, którzy nie chcą się kąpać – no, chyba, że we własnym pocie, w siłowni. Można uczestniczyć w zajęciach fitness, uprawiać jogę, pilates, a nawet sporty walki. Można nawet tańczyć.

Oferta dla każdego

Oferta Parku Wodnego adresowana jest do wszystkich grup wiekowych. Mogą tu przychodzić rodzice z dziećmi (nawet niemowlęta są mile widziane, czekają na nie specjalne zajęcia), młodzież, ludzie w dojrzałym wieku, a także seniorzy, których zdrowie wiele zyska na zajęciach ruchowych w wodzie (układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, profilaktyka osteoporozy itp.). Organizowane są Studenckie Wtorki, kiedy bilet dla żaka kosztuje połowę normalnej ceny. Również nauczyciele mogą liczyć na specjalną ofertę. Bez względu na wiek i profesję można nauczyć się pływania podczas zajęć grupowych i indywidualnych.

2 thoughts on “Pływać i szaleć w wodzie można przez cały rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.