Na czym polega techniczna obsługa obiektów?

0

Facility Management to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele dyscyplin. Jego zadaniem jest dbanie o funkcjonalność obiektu, a także jego otoczenia. Dzieje się to za sprawą integracji miejsc, ludzi oraz nowoczesnej technologii korzystającej również z urządzeń stanowiących wyposażenie budynku. Techniczna obsługa nieruchomości powinna opierać się na wykwalifikowanej kadrze menedżerów mających wieloletnie doświadczenie, a także technikach posiadających odpowiednią wiedzę. Facility Management ma za zadanie prowadzić książkę obiektu, dbać o konserwację instalacji, nadzorować okresowe przeglądy, roboty budowlane, prace remontowe i kontrole. W przypadku awarii obsługa techniczna nieruchomości służy pomocą.

Facility management, czyli co warto wiedzieć?

Facility management to inaczej zarządzanie infrastrukturą. Wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie, które spoczywa na barkach właściciela budynku. Obejmuje dbanie o sprawność działania instalacji znajdujących się w obiekcie, realizowania okresowych przeglądów technicznych, sprawdzania systemów przeciwpożarowych, a także obejmuje wszelkie prace konserwatorskie. Ponieważ ten zakres obowiązków jest bardzo szeroki, właściciel budynku najczęściej zleca te prace na zewnątrz. Firmy zewnętrzne świadczą kompleksową obsługę administracyjną, a także pełny serwis techniczny. Warto wybierać firmy, które działają na rynku wiele lat i mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów. Powinny gwarantować wysoki poziom usług, ergonomiczne rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów utrzymania budynku oraz serwis będący pod telefonem dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Techniczna obsługa obiektów

Zarządca nieruchomości bardzo często potrzebuje wsparcia, choćby w prowadzeniu precyzyjnej dokumentacji technicznej. Techniczna obsługa obiektów może być prowadzona zarówno przez stacjonarne, jak i również mobilne zespoły. W zależności od sytuacji, z odpowiednią pomocą przychodzą technicy i serwisanci. Całodobowe pogotowie techniczne czuwa, a w razie awarii przeprowadza działania naprawcze. Działania podejmowane są na podstawie zgłoszenia klienta. Obsługa techniczna budynków zapewnia montaż i serwis instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych, chroniących przed pożarem, a także elektrycznych i gazowych. Obsługę techniczną obiektów możemy cenić również za sprawą prowadzonego doradztwa w zakresie efektywnych działań gospodarczych, a także oferowanych usług ogólnobudowlanych na przykład wylewki, czy stalowe konstrukcje. Dobra obsługa techniczna wyprzedza ewentualne zdarzenia i zapewnia obsługę prewencyjną.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.