mężczyzna

Szybkie tempo życia i ciągły stres sprawiają, że coraz większa liczba mężczyzn cierpi z powodu problemów z potencją. Wielu panów definiuje siebie przez skuteczność w sytuacjach intymnych, dlatego chcą szczególnie dbać o ten aspekt życia. Potencję można wspomagać na wiele różnych sposobów, jednak warto zacząć od tych, które nie wymagają użycia środków farmakologicznych.

 

Domowe sposoby na potencje

 

Potencja u mężczyzn wiąże się w dużej mierze z ich stylem życia. Wszelkie zaburzenia na tym polu mają wpływ na reakcje seksualne, dlatego domowe sposoby na potencje opierają się głównie na zmianie stylu życia. Do najczęściej wymienianych sposobów należą:

  1. zmiana diety – mężczyznom szkodzi “męska” dieta, czyli spożywanie żywności bogatej w tłuszcze zwierzęce i cukry proste, oraz pozbawionej witamin i składników mineralnych. Produkty, które podniosą potencję i poprawią libido powinny być bogate w witaminy B6 i E, a także cynk i selen. Doskonale wszystkim znane afrodyzjaki – bo tak właśnie nazywa się produkty wspomagające potencję – to m.in. awokado, łosoś, ostrygi, ananas i banany. Do diety warto włączyć również korzeń pietruszki i seler oraz inne warzywa, a także sezam i pełnoziarniste produkty zbożowe.
  2. spożywanie odpowiednich ziół i przypraw – do potraw dodawać można przyprawy takie jak koper, czosnek, goździki, lubczyk, cynamon i wanilię. Potencję wspomaga również picie ziół, np. naparu z korzenia żeń-szenia syberyjskiego lub jagody jałowca brazylijskiego. Naturalne substancje wspomagające potencję to także pestki dyni, wierzbownica, buzdyganek naziemny i miłorząb.
  3. aktywność fizyczna – aktywny tryb życia pozytywnie wpływa na działanie całego organizmu, a w szczególności na układ sercowo-naczyniowy oraz wydzielanie męskich hormonów płciowych. Wykonywanie odpowiednich ćwiczeń zwiększa krążenie krwi w okolicach miednicy, co przekłada się na ukrwienie członka, a tym samym na erekcję. Szczególnym rodzajem aktywności jest ćwiczenie mięśni Kegla, które odpowiadają za kontrolowanie momentu wytrysku oraz mają bezpośredni wpływ na długość stosunku płciowego.

 

Kiedy domowe sposoby na potencje to za mało

 

Potencja dla mężczyzny to jeden z najważniejszych aspektów życia, dlatego kiedy domowe sposoby na jej podniesienie nie pomagają, panowie sięgają po środki farmakologiczne. Jest to temat na tyle wstydliwy, że ich zakupu dokonują zazwyczaj przez Internet za pośrednictwem stron takich jak https://potencja.net.pl/. Skład tych środków opiera się zarówno na ziołach, jak i silniejszych substancjach, jak np. sildenafil.

 

2 thoughts on “Męska walka o potencję

  1. Wydaje mi się, że problemy z potencją to bardzo duży problem dla każdego mężczyzny. Mam tu na myśli nie tylko tych, którzy jak w artykule mierzą swoją męskość poprzez “skuteczność intymną”, ale także takich, których życie łóżkowe nie jest tak ważnym aspektem życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.