kitesurfing

Wiosna to dobry czas, aby zacząć planować swoje wakacje. Wydawać by się mogło, że to za wcześnie, jednak nic bardziej mylnego. To właśnie teraz w biurach podróży pojawiają się atrakcyjne pod względem cenowym oferty, które pozwolą nam spędzić długo wyczekiwany urlop w tropikach.

To jak będzie wyglądał Twój wypoczynek zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz całe wakacje przeleżeć na plaży, zwiedzać okoliczne atrakcje lub uprawiać różnego rodzaju sporty. Jeśli rozważasz tą ostatnią formę wypoczynku to koniecznie wybierz takie miejsce, w którym warunki tam panujące Ci to umożliwią.

Morze, plaża, słońce…

Czego chcieć więcej? Sytuacja pogodowa panująca w miejscu, do którego się wybieramy ma ogromny wpływ na to, czy będziemy mogli tam uprawiać sporty czy też nie. Wzburzone morze i niska temperatura niestety nie sprzyja żeglowaniu czy windsurfingowi. Dlatego koniecznie sprawdź warunki pogodowe kraju, w jakim spędzisz urlop.

Pamiętaj, że nasze polskie Morze Bałtycki również sprzyja miłośnikom aktywności fizycznej. Jednym ze sportów wodnych często uprawianym nad Bałtykiem jest np. kitesurfing, czyli sport wodny – odmiana surfingu, odrobinę podoba do windsurfingu, ale różni się od niego przede wszystkim sposobem prowadzenia deski.

W kitesurfingu deskę prowadzi się podobnie jak podczas jazdy na fali, czyli na krawędzi, a nie tak jak to ma miejsce w windsurfingu – na płasko. Oczywiście kitesurfer w swoich rękach musi dzierżyć również latawiec.

 

Nie zapomnij o sprzęcie

Co prawda miejscowości nadmorskie zazwyczaj oferują wszelkiego rodzaju sprzęty umożliwiające uprawianie sportów wodnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już teraz wyposażył się we wszystkie niezbędne Ci gadżety. Kupując sprzęt do kitesurfingu (np. na stronie https://www.live2fly.ie/) możesz liczyć na promocje, a także masz czas na wybranie tego co potrzebujesz, dzięki czemu ograniczasz do minimum ryzyko zakupienia bubla.

Nie przejmuj się, jeśli niezbyt dobrze radzisz sobie na wodzie. Zawsze możesz skorzystać z lekcji kitesurfingu prowadzonej przez profesjonalistę. Cenne wskazówki i rady mogą okazać się bardzo przydatne na morzu, kiedy będziesz mógł liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Nie ryzykuj i nie wchodź na deskę nie znając podstaw tego sportu. Woda jest zdradziecka i o nieszczęśliwy wypadek nietrudno, dlatego umiejętność odpowiedniego trzymania latawca czy stania na desce musisz posiąść jeszcze zanim wypłyniesz w morze.

1 thought on “Kitesurfing na wakacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.