Język angielski językiem uniwersalnym – zacznij się go uczyć już dziś!

7
język angielski

 

 

Na całym świecie w mniejszym lub większym stopniu można „dogadać” się w języku angielskim. Język ten w XXI wieku uznawany jest za uniwersalny. Dla około 340 mln ludzi stanowi on język ojczysty, a dla 1,5 miliarda – język obcy, którym są w stanie się porozumiewać. To oficjalny język nauki, polityki, biznesu czy kultury i sztuki. Warto się go uczyć.

Powszechność języka angielskiego

Do największych terytoriów, na których ludzie posługują się na co dzień językiem angielskim, należą Stany Zjednoczone, Wielka Brytania wraz z terytoriami przynależnymi koronie, jak i Australia. Po angielsku mówi się w Kanadzie, Republice Południowej Afryki, w Irlandii i w Nowej Zelandii. Trzeba uświadomić sobie, że angielski jest uznawany za język urzędowy w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach.

Dialekty w języku angielskim mogą różnić się między sobą, pod względem fonetycznym, gramatycznym i słownikowym. Zupełnie inaczej mówi Anglik, Australijczyk i Amerykanin, choć wszyscy mówią po angielsku.

Angielski – język łatwy czy skomplikowany?

Przegląd czasów, jakimi posługiwać można się w języku angielskim, może przyprawić o zawrót głowy, ale w praktyce nauka języka angielskiego w stopniu komunikatywnym nie jest taka trudna, zwłaszcza w porównaniu z nauką języka polskiego przez obcokrajowców.

Przy umiarkowanie intensywnej nauce język angielski można opanować na poziomie podstawowym w ciągu kilku miesięcy. Szybciej uczy się języka obcego, kiedy można go bez końca powtarzać. Przydają się wówczas fiszki – małe karteczki, na których zapisujemy zwroty i słowa w języku obcym, albo fiszki jako aplikacja na telefon. Liczy się regularność i systematyczność powtarzania, o czym szerzej przeczytamy na stronie: https://www.drawskopomorskie.com/region/item/2574-jak-skutecznie-uczyc-sie-jezykow-obcych.

Jak fiszki pomagają w nauce?

Fiszki są sprawdzonym od lat sposobem prostej nauki języka obcego. Dzięki nim można przyspieszyć naukę, o czym niezbicie świadczą liczby: https://www.youtube.com/watch?v=q2pytPcwIhc.  Na stronie https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/nauka-jezyka-angielskiego użytkownicy skorzystają z metody fiszek do nauki języka angielskiego małymi partiami, z naciskiem na słownictwo. To kursy online, dlatego można z nich korzystać wszędzie i wtedy, gdy mamy na to czas.

Fiszki internetowe, w przeciwieństwie do konwencjonalnych małych karteczek z odręcznie zapisanymi słowami i zwrotami, nie giną i są dostępne zawsze, jeśli tylko mamy np. telefon czy komputer, aby ponownie do nich zajrzeć. Metoda fiszek w nauce języka obcego, w tym języka angielskiego jest doskonale znana zarówno lektorom językowym, jak i uczniom na całym świecie. Czynnikiem, który przekonuje o jej skuteczności i efektywności nauki, są statystyki. Fiszki z języka obcego gwarantują aż 98 proc. skuteczności zapamiętywania. Można więc uczyć się szybciej, ale ze zrozumieniem i realnym przyswajaniem niezbędnej wiedzy językowej.

 

7 thoughts on “Język angielski językiem uniwersalnym – zacznij się go uczyć już dziś!

  1. Często zastanawiałem się nad przydatnością fiszek. Od dawna mam styczność z językiem angielskim i nigdy ich nie używałem, choć mój zasób słowny jest dość bogaty, już wiem, że nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.