Język angielski językiem uniwersalnym – zacznij się go uczyć już dziś!

8
język angielski

 

 

Na całym świecie w mniejszym lub większym stopniu można „dogadać” się w języku angielskim. Język ten w XXI wieku uznawany jest za uniwersalny. Dla około 340 mln ludzi stanowi on język ojczysty, a dla 1,5 miliarda – język obcy, którym są w stanie się porozumiewać. To oficjalny język nauki, polityki, biznesu czy kultury i sztuki. Warto się go uczyć.

Powszechność języka angielskiego

Do największych terytoriów, na których ludzie posługują się na co dzień językiem angielskim, należą Stany Zjednoczone, Wielka Brytania wraz z terytoriami przynależnymi koronie, jak i Australia. Po angielsku mówi się w Kanadzie, Republice Południowej Afryki, w Irlandii i w Nowej Zelandii. Trzeba uświadomić sobie, że angielski jest uznawany za język urzędowy w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach.

Dialekty w języku angielskim mogą różnić się między sobą, pod względem fonetycznym, gramatycznym i słownikowym. Zupełnie inaczej mówi Anglik, Australijczyk i Amerykanin, choć wszyscy mówią po angielsku.

Angielski – język łatwy czy skomplikowany?

Przegląd czasów, jakimi posługiwać można się w języku angielskim, może przyprawić o zawrót głowy, ale w praktyce nauka języka angielskiego w stopniu komunikatywnym nie jest taka trudna, zwłaszcza w porównaniu z nauką języka polskiego przez obcokrajowców.

Przy umiarkowanie intensywnej nauce język angielski można opanować na poziomie podstawowym w ciągu kilku miesięcy. Szybciej uczy się języka obcego, kiedy można go bez końca powtarzać. Przydają się wówczas fiszki – małe karteczki, na których zapisujemy zwroty i słowa w języku obcym, albo fiszki jako aplikacja na telefon. Liczy się regularność i systematyczność powtarzania, o czym szerzej przeczytamy na stronie: https://www.drawskopomorskie.com/region/item/2574-jak-skutecznie-uczyc-sie-jezykow-obcych.

Jak fiszki pomagają w nauce?

Fiszki są sprawdzonym od lat sposobem prostej nauki języka obcego. Dzięki nim można przyspieszyć naukę, o czym niezbicie świadczą liczby: https://www.youtube.com/watch?v=q2pytPcwIhc.  Na stronie https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/nauka-jezyka-angielskiego użytkownicy skorzystają z metody fiszek do nauki języka angielskiego małymi partiami, z naciskiem na słownictwo. To kursy online, dlatego można z nich korzystać wszędzie i wtedy, gdy mamy na to czas.

Fiszki internetowe, w przeciwieństwie do konwencjonalnych małych karteczek z odręcznie zapisanymi słowami i zwrotami, nie giną i są dostępne zawsze, jeśli tylko mamy np. telefon czy komputer, aby ponownie do nich zajrzeć. Metoda fiszek w nauce języka obcego, w tym języka angielskiego jest doskonale znana zarówno lektorom językowym, jak i uczniom na całym świecie. Czynnikiem, który przekonuje o jej skuteczności i efektywności nauki, są statystyki. Fiszki z języka obcego gwarantują aż 98 proc. skuteczności zapamiętywania. Można więc uczyć się szybciej, ale ze zrozumieniem i realnym przyswajaniem niezbędnej wiedzy językowej.

 

8 thoughts on “Język angielski językiem uniwersalnym – zacznij się go uczyć już dziś!

  1. Często zastanawiałem się nad przydatnością fiszek. Od dawna mam styczność z językiem angielskim i nigdy ich nie używałem, choć mój zasób słowny jest dość bogaty, już wiem, że nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego.

  2. Samemu to jest dużo pracy, może jedynie na początku da się to robić z powodzeniem. Dlatego ja polecam się zgłosić do profesjonalistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.