Jeździki – ulubione zabawki energicznych maluchów

0
zabawka

Dzieci mające kilkanaście miesięcy są pełne energii do poznawania świata, a 3-latki wprost nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Jeżeli dziecko rozpiera energia, można wręczyć mu jeździk, dzięki któremu spędzi wiele godzin na rozwijającej zabawie.

 

Pojazdy dla najmłodszych dzieci

 

Już roczne dziecko poradzi sobie z poruszaniem się na małym jeździku. Pojazdy dla dzieci najmłodszych są niskie i stabilne, dzięki czemu maluch jest zabezpieczony przed upadkiem. Nawet gdy jeździk się przewróci, dziecko upadnie z niewielkiej wysokości i nie zrobi sobie krzywdy. Jeździki mają cztery nieduże koła oraz spore siedzisko. Dziecko porusza się na nich, trzymając kierownicę i odpychając się nóżkami od podłoża. Zwykle przednie koła jeździków są skrętne, co sprawia, że pojazd łatwiej się prowadzi.

 

Małe jeździki pomagają maluchom rozwijać motorykę dużą, a także wzmacniać mięśnie nóg. Dziecko uczy się, w jaki sposób kierować pojazdem, by jechał w określonym kierunku. Wiele jeździków jest wyposażonych dodatkowo w kolorowe przyciski wydające różne dźwięki, dzięki czemu stymulowane są zmysły malucha.

 

Trójkołowe rowerki dla małych przedszkolaków

 

Trzylatki z powodzeniem mogą jeździć na trójkołowych rowerkach. Jest to znakomity trening dla mięśni nóg dziecka. Mały przedszkolak ćwiczy również równowagę, motorykę i uczy się, w jaki sposób pedałować na rowerze. Trzy koła w rowerku sprawiają, że pojazd jest stabilny, dzięki czemu mały, początkujący rowerzysta nie przewróci się, gdy się zatrzyma bądź gdy zbytnio pochyli się w prawo lub w lewo.

 

Rowerki trójkołowe są wyposażone zwykle w uchwyt, który umożliwia prowadzenie rowerka przez rodzica. Rodzic może prowadzić pojazd w pozycji wyprostowanej bez konieczności schylania się do dziecka. Ponadto rączka zabezpiecza przed sytuacją, w której dziecko przypadkowo zjedzie z chodnika na ulicę.

 

Rowerki dla kilkulatków

 

Rowerki dla dzieci z kołami o średnicy 16 lub 20 cali są odpowiednie dla dzieci mających co najmniej 4 lata. Kilkulatki dobrze radzą sobie z pedałowaniem, a rowerki z odkręcanymi kółkami bocznymi dobrze przygotowują dzieci do jazdy na dużym rowerze w przyszłości. Modele tego typu posiadają często uchwyt do prowadzenia roweru przez rodzica, co powoduje, że łatwo nauczyć na nich dziecko samodzielnej jazdy.

 

Pojazdy tego typu są polecane dla wszystkich dzieci, gdyż pomagają kilkulatkom pozbyć się nadmiaru energii. Dodatkowo jazda na rowerze rozwija całe ciało i chroni dziecko przed pojawieniem się nadwagi, zwłaszcza gdy kilkulatek często sięga po słodycze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.