Jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Krakowie?

0
kraków

Stolica Małopolski każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów z kraju i ze świata. Lokalne bary i restauracje są ulubionym miejscem do przesiadywania dla Brytyjczyków i Irlandczyków, a wielowiekowe zabytki są chętnie odwiedzane przez Niemców i Japończyków. Jakie miejsca koniecznie trzeba zwiedzić, będąc w Krakowie?

Krakowski Kazimierz

Dzielnica ta słynie ze śladów obecności Żydów, którzy zamieszkiwali licznie te tereny przed wojną. Znajduje się tu kilka synagog, m.in. Stara Synagoga przy Szerokiej 24, która jest jedną z najstarszych istniejących do dziś świątyń w Europie. Współcześni na krakowskim Kazimierzu dopisali swoją historię za sprawą imponujących rozmiarów murali, które rozciągają się na ścianach tutejszych budynków. Odbywa się tu również Festiwal Kultury Żydowskiej.

Kraków – co zobaczyć?

Listę krakowskich zabytków otwierają oczywiście słynne Sukiennice oraz Kościół Mariacki znajdujące się przy Rynku Głównym. To punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Krakowa. Weekend w Krakowie nie może odbyć się z pominięciem tego, jakże ważnego i charakterystycznego, miejsca.

Kraków to jednak nie tylko zabytki. Wokół rynku znajduje się szereg urokliwych restauracji i kafejek, które warto odwiedzić, aby w pełni poczuć klimat tego fantastycznego miasta. Warto wstąpić na chwilę do Wierzynka czy do Słodkiego Wentzla na ciastko i kawę. Można też skusić się na wizytę w Pijalni Czekolady E. Wedel.

Kulturalna mapa Krakowa

Na kulturalnej mapie Krakowa znajduje się tyle wyjątkowych punktów, że nie sposób wymienić wszystkich. Na liście pozycji obowiązkowej powinno znaleźć się Muzeum Historyczne Krakowa z trwającą obecnie wystawą dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Warto wstąpić również do Muzeum Sztuki Współczesnej, czyli do słynnego MOCAK-u. Warto udać się także do Cricoteki, poświęconej twórczości Tadeusza Kantora. Na początku roku kolejną atrakcją czekającą na zwiedzających są szopki krakowskie. Turystykę kulturalną warto uskutecznić także w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i w Teatrze Starym.

Kulinarne oblicze Krakowa

Kraków to nie tylko przepiękne zabytki, ale również miejsce ekspresji kulinarnej młodych kucharzy. Świadczą o tym licznie znajdujące się nie tylko na rynku, ale również na Kazimierzu, knajpki, restauracje i przyczepy street food. Będąc w stolicy Małopolski, warto również poznać to zaskakujące i smaczne oblicze miasta.

Propozycje tras turystycznych i opisy zabytków można znaleźć na stronie internetowej http://www.krakow.travel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.