Jakie meble pokochali Polacy?
Odpowiedź na postawione w tytule niniejszego artykułu pytanie, a mianowicie, jakie meble pokochali Polacy, wbrew pozorom wcale nie jest aż taka prosta, jak może się to pozornie na pierwszy rzut oka wydawać! Aby udzielić poprawnej odpowiedzi na tak zadane pytanie, nie jest bowiem możliwe posłużenie się wyłącznie suchymi, twardymi danymi, agregowanymi chociażby w zasobnych bazach danych poszczególnych sklepów internetowych czy innych przedstawicieli tak szczególnie dynamicznie rozwijającego się obecnie (zarówno w Europie, jak i w naszym kraju) segmentu e-commerce. Ilość i rodzaj poszczególnych zakupów w zakresie mebli niekoniecznie musi bowiem wiernie oddawać to, co faktycznie kochają nasi rodacy i jakie meble uważają za najbardziej wartościowe. Biorąc zaś pod uwagę, że meble to często naprawdę długoletnie przedmioty, mające potencjał, aby przetrwać upływ naprawdę długiego czasu i nierzadko dziedziczone wprost z pokolenia na pokolenie, można pokusić się o stwierdzenie, że nie jest możliwe precyzyjne wskazanie, które gatunki mebli cieszą się tym unikalnym umiłowaniem. Tak czy inaczej, postarajmy się chociaż pokrótce wskazać kilka typów mebli cechujących się sporą popularnością!
W pierwszym rzędzie wypada wspomnieć o kanapach, sofach i narożnikach, czyli wszystkim tym, co pozwala nam spokojnie się zrelaksować, wygodnie wyciągnąć w salonie i chociażby porozkoszować się krótką, krzepiącą drzemką lub kilkoma minutami spędzonymi na bezrefleksyjnym wpatrywaniu się w ekran nieodłącznie nam towarzyszącego urządzenia mobilnego. Popularność sof i zestawów wypoczynkowych wynika nie tylko z ich dostępności (a kiedyś był z tym przecież wielki problem!) ale i faktu, że konkurencja rynkowa i doskonale działające prawo popytu i podaży sprawiły, że sprzęty te są obecnie korzystnie wycenione. Niektóre sofy pozwalają nam na wykorzystanie ich rozkładanych mechanizmów, co może okazać się szczególnie wartościowe w przypadku zdarzającej się od czasu do czasu potrzeby przenocowania gościa w naszych czterech ścianach.
Druga grupa mebli to tradycyjne drewniane szafy, szafki, wszelkiego rodzaju komody i biurka. Tu wychodzi nasza popularna cecha narodowa jaką jest praktyczność i chęć „chomikowania” wielu akcesoriów na przysłowiową czarną godzinę. Przepastne szafy, szuflady i inne tego rodzaju meble pozwalają nam szybko i skutecznie schować, a następnie przez długi czas przechowywać sporo rozmaitych, nie łudźmy się, niekoniecznie niezbędnych na co dzień szpargałów! W dodatku, po ich wypełnieniu i zamknięciu, nadal prezentują się one świetnie, a fakt, że w większości są one wykonane z drewna sprawia, że dobrze komponują się pod względem ściśle wzorniczym z pozostałymi domowymi ozdobami, niezależnie od przyjętego stylu zaaranżowania naszych przestrzeni mieszkalnych!