Jak znaleźć nowego pracownika?

0
pracownik

W każdej firmie raz na jakiś czas zachodzi potrzeba przeprowadzenia naboru i zatrudnienia nowego pracownika, który odciąży zespół i wniesie ze sobą nowe pomysły. Proces rekrutacji odgrywa tutaj kluczową rolę. Podczas rozmów kwalifikacyjnych należy bardzo dokładnie przyjrzeć się poszczególnym kandydatom na dane stanowisko tak, aby wybrać spośród nich mającego największe predyspozycje do jego zajęcia. Wcielenie w szeregi nieodpowiedniej osoby może skutkować osłabieniem zespołu i narażeniem firmy na straty finansowe.

Czym powinien charakteryzować się kandydat?

Każdy ma inne zdanie w tej kwestii. Wszystko tak naprawdę zależy od stanowiska, jakie jest do zajęcia. Bez problemu jednak można wskazać cechy, które przydadzą się w każdym obszarze działalności. Kandydat na dane stanowisko powinien być zdyscyplinowany i punktualny. W przypadku stanowisk kierowniczych powinien wykazywać zdolności przywódcze, tzn. musi umieć przekonać do swoich pomysłów i koncepcji cały zespół. Przyszły pracownik musi być wiarygodny i godny zaufania. Musi być też inteligentny emocjonalnie, czyli mieć zdolność pozytywnego wpływania na emocje swoje i zespołu, z którym będzie na co dzień współpracował. Nie można zapomnieć też o motywacji i ambicji, której nie powinno mu brakować. Najlepszy kandydat musi sam z siebie chcieć stale podnosić swoje kwalifikacje i wspinać się po szczeblach kariery. Jest to istotne w każdej działalności, nie tylko w biurach i korporacjach.

Pomoc specjalistów od rekrutacji

Zdarza się też tak, że w firmie nie ma osoby wykazującej predyspozycje do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami do pracy. Pomimo najszczerszych intencji możemy błędnie obsadzić dane stanowisko, co przełoży się na nieefektywną pracę. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie jesteś w stanie znaleźć nowego pracownika, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie dostrzeżesz potencjału jednej osoby albo błędnie ocenisz predyspozycje innej? Z pomocą przyjdzie Ci Agencja pracy – Gigroup.com.pl. Specjaliści z zakresu rekrutacji posiadają bogate doświadczenie i wiedzę z zakresu budowania działów sprzedaży. Nie mają problemów z obsadzaniem stanowisk handlowych i innych. Podczas jednej rozmowy są w stanie na wylot prześwietlić kandydata i stwierdzić, czy nadaje się on do danej pracy czy też nie. Z pomocą profesjonalistów znajdziesz pracownika, który wspomoże Twój zespół i wniesie do niego świeżą krew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.