Jak zaoszczędzić na weselu? Najlepsze sposoby.

1
Jak zaoszczędzić na weselu? Najlepsze sposoby.

Wesele jest to najpiękniejszy moment w życiu zakochanych. Wiąże się jednak z dużymi wydatkami. Poniżej kilka wskazówek, które chociaż w pewnym stopniu pozwolą na ograniczenie wydatków.

  1. Winietki i zaproszenia można przygotować samemu.

W internecie aż roi się od pięknych i gotowych wzorów zaproszeń, wystarczy przejrzeć je, wybrać odpowiednie, a następnie wydrukować. Jeszcze prościej prezentuje się stworzenie winietek i numerów stołów. Tutaj wystarczy tylko wybrać ładny papier, wydrukować na nich nazwiska i powycinać. To wszystko!

  1. Modyfikacja listy gości.

Przejrzyjcie listę gości i zastanówcie się czy chcecie zapraszać wszystkich. Przykładem jest rodzina, której nie widzieliście dziesiątki lat lub osoby, które kiedyś Was zaprosiły. Warto zastanowić się też czy chcecie, aby na Wasze wesele zabierane były dzieci.

  1. Rozsądek podczas wybierania Sali.

Podczas wyboru Sali najlepiej zrobić sobie spis wszystkich w interesującej nas lokalizacji, a następnie porównać ich oferty i wybrać najbardziej korzystną dla siebie. Warto zastanowić się nad jej wystrojem – z powodzeniem można przyozdobić ją samemu, zaczerpując jedynie inspiracji z internetu.

  1. Zespół czy DJ?

Warto zastanowić się jakie mamy wymagania w kwestii oprawy muzycznej. Profesjonalną obsługą wesel zajmują się też DJ’e. Wybierając taką opcję możemy zaoszczędzić, bo jest to tańsza alternatywa dla zespołu muzycznego.

  1. Wypożycz suknię ślubną.

Koszt wypożyczenia sukni często jest o połowę tańszy niż jej zakup. Poza tym jest to tak naprawdę suknia jednorazowa – nie warto więc wydawać na nią majątku. Potem możemy mieć problem z jej odsprzedaniem i przechowywaniem.

  1. Buty nie na jeden raz.

Buty ślubne muszą być przede wszystkim wygodne, aby można było w nich wytrzymać całą noc. To jedyny warunek, jaki muszą spełniać. Nie muszą być białe – dobrze sprawdzą się np. beżowe, które będzie można jeszcze nie raz założyć.

Tak prezentuje się lista rzeczy, na których można zaoszczędzić planując wesele. Przy odpowiednim podejściu da się zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze.

 

1 thought on “Jak zaoszczędzić na weselu? Najlepsze sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.