Jak wybrać drona?

Drony stały się ostatnio bardzo popularne. Używane wcześniej przez służby specjalne, wojsko i policję, teraz mogą być kupowane przez zwykłych użytkowników. Drony to między innymi atrakcyjna zabawka dla pasjonatów lotnictwa. Urządzenia te są wykorzystywane między innymi w pracy fotografów, filmowców i obserwatorów przyrody. Ujęcia ślubne wykonywane z lotu ptaka cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wybór drona nie jest prosty i w trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na szereg ważnych rzeczy. Na rynku można wyróżnić trzy podstawowe grupy dronów:

-drony amatorskie- są to modele, które zazwyczaj nie posiadają kamery i zwykle są polecane początkującym. Są najtańsze z dostępnych na rynku, mają jednak krótki zasięg, który wynosi do kilkudziesięciu metrów. Ich koszt to 1000-1500 złotych.

-drony półprofesjonalne. Te drony posiadają dobrej jakości wbudowaną kamerę oraz gimbal, który „czuwa” nad jakością nagrania. Ich ceny kształtują się na wysokości od 3000 do 10000 złotych.

-drony profesjonalne-  są to drony o najwyższej mocy i najlepszym standardzie wykonania. Można kupić drony od razu gotowe do lotu lub poprosić o złożenie go indywidualne, zgodnie ze swoimi wymaganiami. Ceny tych dronów zaczynają się powyżej 10000 złotych.

Wybierając drona należy wziąć pod uwagę:

  1. Swoje umiejętności – jeżeli jesteś początkującym to warto zastanowić się nad dronem amatorskim. Pozwoli on nabrać wprawy i oswoić się z urządzeniem. Nie ma sensu wydawać kilkunastu tysięcy złotych na drona, którego nie potrafimy obsługiwać. Początki wiążą się z wieloma stłuczkami np. z budynkami, drzewami. Warto do tego celu poświęcić tańszy model.
  2. Waga – jeśli kupujemy drona do celów profesjonalnych, należy sprawdzić wcześniej jego udźwig lub maksymalną wagę startową.
  3. Kamera – podczas zakupu należy sprawdzić parametry kamery. Jeżeli chcemy uzyskać dobrej jakości ujęcia, to powinniśmy wybierać drony z kamerą co najmniej jakości HD.
  4. Czas pracy – w dronach umieszczane są lekkie baterie, które umożliwiają pracę na maksymalnie 10-15 minut. Im bardziej profesjonalny sprzęt, tym czas jego pracy jest dłuższy.
  5. Zasięg – drony amatorskie przeznaczone do zabawy mają zasięg do kilkudziesięciu metrów. Droższe i bardziej profesjonalne urządzenia mają zasięg od 500 m do nawet 2 km.

Na wybór drona należy poświęcić sporo czasu i na pewno nie warto dokonywać zakupu pochopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.