Jak w prosty sposób poprawić wygląd cery?

0
Jak w prosty sposób poprawić wygląd cery?

Kiedy nasza cera szarzeje, traci blask i zaczynają pojawiać się na niej niedoskonałości, to znak, że czas zwrócić większą uwagę na jej pielęgnację. Cera wymaga większego zainteresowania zwłaszcza po zimie, powinna rozkwitać jak wszystko inne na wiosnę.

  1. Cerze raz na jakiś czas należy się złuszczenie naskórka i możemy zrobić to same w domu, bez wybierania się do kosmetyczki. Można w tym celu wykorzystać gotowy peeling z drogerii lub użyć do tego produktów dostępnych w naszej kuchni np. płatków owsianych.
  2. Drugą ważną rzeczą jest picie odpowiednio dużej ilości wody. Woda wypłukuje toksyny z organizmu, nawadnia skórę od wewnątrz i nadaje cerze blasku.
  3. Cera musi być stale nawilżana nie tylko od wewnątrz, używanie odpowiednich kremów nawilżających, zarówno rano jak i wieczorem, pozwala na utrzymanie cery w dobrym stanie. Odpowiednie nawilżanie zapobiega bowiem przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek.
  4. Niezwykle ważnym elementem codziennej pielęgnacji powinno być mycie twarzy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zmywanie makijażu. Nic tak nie psuje nam kondycji cery jak zapominanie o demakijażu!
  5. Do swojej pielęgnacji warto włączyć naturalne kosmetyki. Są niedrogie i niemniej skuteczne niż te drogeryjne. Wykonanie własnych maseczek i toników nie jest trudne, a ich składniki są łatwo dostępne w niemal każdej kuchni.
  6. Odpowiednia ilość snu jest potrzebna, aby człowiek wyglądał i czuł się dobrze. Braki w wysypianiu się niestety najwcześniej widać na skórze twarzy. Jest ona opuchnięta, pojawiają się worki pod oczami. Należy więc dbać o odpowiednią ilość przespanych godzin.
  7. Dieta bogata w warzywa i owoce pozwoli dostarczyć skórze odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów, pozwoli jej odżyć i nabrać blasku.
  8. Ostatnim najważniejszym elementem jest aktywność fizyczna. Ruch na świeżym powietrzu, spacery dotlenią skórę i pozwolą jej oddychać.

Tych kilka sposobów pozwoli na polepszenie wyglądu skóry twarzy, doda jej blasku. Dostosowanie się do wymienionych porad z pewnością przysłuży się nie tylko samej cerze, ale też całemu organizmowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.