Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów?

0
Jak skutecznie walczyć z wypadaniem włosów?

Włosy wypadają każdemu z nas, musimy mieć tego świadomość. Problem zaczyna się jeśli zaobserwujemy wypadanie więcej niż 100 włosów dziennie. Jest to oczywiście wartość orientacyjna, bo ciężko byłoby stale tego pilnować i liczyć wypadające włosy. Wystarczy jeżeli zwrócimy uwagę na to, ile włosów znajdujemy podczas czesania na szczotce, grzebieniu, oraz w domu – na sofach i podczas odkurzania dywanów. Zwiększonego wypadania włosów z pewnością nie sposób jest nie zauważyć.

Istnieje parę rzeczy, które możemy zrobić dla swoich włosów, aby ograniczyć ich wypadanie.

  1. Po pierwsze należy odwiedzić lekarza, aby wykluczyć choroby, które mogłyby powodować wypadanie włosów. Wyróżniamy tu między innymi choroby tarczycy, zatrucia, choroby skóry i anemię.
  2. Bardzo ważnym krokiem jest ograniczenie stresu, który wpływa nie tylko na wypadanie włosów, ale też na jakość całego naszego życia. Jeśli się stresujemy w naszej diecie nie może zabraknąć magnezu.
  3. Pomocne może okazać się zaprzestanie farbowania włosów, szczególnie na ciemne kolory, gdyż takie farby zawierają składnik, który może uczulać i podrażniać.
  4. Zdrowa dieta może uratować wypadające włosy. Dieta bogata w warzywa i owoce, picie pokrzywy i skrzypu polnego może okazać się zbawienne w skutkach. Palenie tytoniu z pewnością nie polepsza sytuacji, gdyż szkodliwe substancje docierają także do włosów.
  5. Duże znaczenie ma też noszenie odpowiednich fryzur. Ciągłe noszenie kucyka w tym samym miejscu i mocne ściskanie włosów gumką osłabia ich cebulki.
  6. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli włosom odzyskać zdrowie. Apteki i drogerie posiadają preparaty specjalnie dostosowane do włosów dotkniętych problemem wypadania. Należy zainteresować się różnego rodzaju wcierkami, które wzmocnią cebulki i pobudzą je do wzrostu, szamponami ziołowymi i suplementami diety.

Powyższe sposoby należy wytrwale próbować i testować na własnych włosach, gdyż to co sprawdzi się u jednych ludzi, może zupełnie nie podziałać na innych. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.