Lodówki znamy od zawsze – są stałym wyposażeniem każdej kuchni. Jednak, czy tak łatwo je się wybiera? W dzisiejszych czasach to nie tylko chłodne miejsce na żywność. Posiadają też wiele innych funkcji i różne zużycie energetyczne. Obecnie na rynku największym uznaniem cieszą się lodówki Samsunga: https://www.oleole.pl/lodowki,_Samsung.bhtml.

            Podczas wyboru lodówki należy zwrócić uwagę na wiele kryteriów, zaczynając od producenta, poprzez wyposażenie, a kończąc na klasie energetycznej, co jest bardzo ważne. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wysokość, szerokość i głębokość lodówki, tak aby zmieściła się w naszej kuchni. Wiele osób zwraca uwagę również na kolor i wykończenie, starając się dopasować ja do umeblowania. To jednak schodzi na ostatni plan – są przecież ważniejsze kryteria. Jakie? Do tego zaraz przejdziemy. W ostatnim czasie najbardziej wiodącym na rynku producentem lodówek jest firma Samsung, choć wielu pewnie bardziej kojarzy się z telefonami komórkowymi, sprzętami muzycznymi, czy kinem domowym. Firma wychodzi z założenia, że najważniejsze jest tworzenie produktów i usług dających klientom najwyższy poziom satysfakcji. Te działania przyczyniają się do realizacji wspólnych interesów, ale nie tylko. Mają również ubogacać życie. Biorąc pod uwagę, ile dodatkowych rzeczy można znaleźć w lodówkach, na przykład kostkarkę do lodu, panel dotykowy i wiele innych, Samsung realizuje te cele znakomicie. Jednak wróćmy do głównego wątku, czyli wyboru lodówki. Model Samsung RB37J5000SA jest stosunkowo prosty i niedrogi. Mieści się w klasie energetycznej A+. Roczne zużycie energii wyniesie jej użytkownika lub użytkowników 191,54 zł, co nie jest dużą kwotą w skali roku. Przedsiębiorcza pani domu, wybierając ten rodzaj sprzętu powinna przede wszystkim na to zwrócić uwagę, zwłaszcza że to urządzenie pracuje cały czas, pobierając prąd. Jednakże nie przekładajmy oszczędności nad komfort użytkowania oraz jakość.

            Zacznijmy od komfortu oraz funkcjonalności, na którą duży wpływ ma jej wyposażenie. Przed dokonaniem zakupu lodówki warto sprawdzić rodzaj półek, a także możliwości regulacji ich wysokości. Przydatne mogą się okazać półki na butelki, jajka, a nawet dodatkowe pojemniki, o czym każda zaradna pani domu doskonale wie, ale nie tylko ona – inni domownicy również powinni posiadać tę świadomość. Niektóre modele posiadają specjalne komory ze stałą wilgotnością oraz niższą temperaturą. Pewnie zapytacie, do czego to ma służyć. Już spieszymy do Was z wyjaśnieniem: dzięki nim można dłużej przechowywać żywność i zapewnić jej świeżość. Co jeszcze wpłynie na wzrost komfortu i funkcjonalności lodówki? Wspominaliśmy już w poprzednim akapicie o elektrycznym panelu dotykowym, ale po co nam on w lodówce? Dzięki niemu na przykład dokładnie ustawimy temperaturę wewnątrz urządzenia. Wyświetlą się nam też wszelkie usterki. Producenci przewidzieli również udogodnienie będące specjalną powłoką antybakteryjną, która niszczy wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Co jeszcze znajdziemy w lodówkach? Oczywiście, wspomnianą już wcześniej kostkarkę do lodu i dystrybutor wody. Jeśli jednak szukamy czegoś prostszego bez wymyślnych opcji dodatkowych, warto zwrócić uwagę na model Samsung RB31FERNCSA, który z pewnością zadowoli tych oszczędnych – roczne zużycie energii elektrycznej wyniesie nas 156,77 zł. 

            Podsumowując, na rynku można znaleźć w dzisiejszych czasach lodówki z wieloma funkcjami, gadżetami, a także z rozmaitym wyposażeniem. Różnią się również zużyciem energetycznym, o którym już wspominaliśmy Na rynku – nie tylko wśród lodówek Samsunga – można znaleźć od oznaczenia G, czyli z najwyższym zużyciem energetycznym, do A+++ – najmniejszym. Przedsiębiorczy i praktyczny klient powinien się kierować nie tylko samą ceną sprzętu, ale również jego praktycznym wykorzystaniem oraz prognozowanymi kosztami, które ów urządzenie będzie generować.

18 thoughts on “Jak lodówkę wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.