Każda kobieta lubi wyglądać i czuć się dobrze w ubraniach jakie na siebie zakłada. Przedstawicielki płci pięknej chcą nie tylko podobać się mężczyznom, ale też zyskać na atrakcyjności i pewności siebie. Do zguby doprowadzić je może ślepe podążanie za modą i obowiązującymi w danym sezonie trendami. Trzeba znać mocne i słabe strony swojej sylwetki i wybierać takie sukienki, które eksponują jedne a maskują drugie. Najmodniejsze sukienki to takie, w których wyglądasz i prezentujesz się pięknie. Poniżej znajdziesz 4 najpopularniejsze typy figury i podpowiedzi, w jakich sukienkach będą najlepiej wyglądać ich reprezentantki.

Figura gruszki

W tym przypadku górna część sylwetki jest znacznie szczuplejsza niż jej dolna partia. Kobieta o figurze gruszki powinna sięgać po sukienki o fasonie kopertowym lub koszulowym. Do tego będzie ładnie wyglądać w dekolcie w szpic, który wyeksponuje drobne ramiona i skutecznie odciągnie uwagę od zbyt obfitych bioder. Sukienki wiązane w pasie podkreślą też wąską talię, jaka zazwyczaj występują u gruszki. Stawiaj na wzory w górnych częściach sukienki, unikaj przyciągających wzrok dołów.

Figura klepsydry

Obwód Twoich bioder i biustu jest mniej więcej taki sam, a do tego posiadasz wyraźne wcięcie w talii? Jesteś prawdziwą szczęściarą i wiele kobiet może Ci pozazdrościć. Najlepiej będziesz prezentować się w sukienkach koktajlowych, podkreślających atuty Twojej figury. Unikaj luźnych, nie posiadających fasonu sukienek, które zaburzą proporcje i spowodują, że będziesz wyglądać grubo.

Figura jabłka

Ten typ sylwetki charakteryzuje się wyraźnie zaokrągloną środkową partią ciała. Kobiety o figurze jabłka nie mają wcięcia w talii i często mogą pochwalić się dużym biustem. Bez dwóch zdań powinny sięgać po fasony sukienek, które tworzą linię talii zaraz pod biustem, dzięki czemu optycznie wydłużają sylwetkę. Tors wysmukli również dekolt w szpic. Długość powinna być adekwatna do wzrostu.

Chłopięca sylwetka

Niejedna kobieta posiadająca ten rodzaj sylwetki narzeka na los jaki ją spotkał, jednak niepotrzebnie. Paradoksalnie panie nie posiadające kobiecych kształtów są prawdziwymi szczęściarami w aspekcie ubioru, gdyż w każdym fasonie sukienki będą prezentować się dobrze. My radzimy jednak wybierać takie, które wizualnie stworzą kształty, których brakuje. Doskonale sprawdzą się wszelkie falbanki, zdobienia i wzory, które sprawią, że na sukience coś się będzie działo i przyciągało wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.