Charakterystyka druku cyfrowego i offsetowego

W branży poligraficznej wyróżniamy dwie podstawowe odmiany druku: cyfrowy i offsetowy. Druk cyfrowy charakteryzuje się drukiem bezpośrednio z pliku elektronicznego – pdf. doc. itp. Druk offsetowy natomiast to technologia, w której obraz przenoszony jest na papier za pośrednictwem specjalnie wcześniej przygotowywanych matryc.

Zalety druku cyfrowego i offsetowego

Główną zaletą druku cyfrowego, które wyróżniają go na tle technologii offsetowej, jest możliwość wykonania zlecenia od ręki. Bezpośrednio po wydruku arkusze nadają się do dalszej obróbki, Zaletą jest także korzystna cena dla małych i średnich nakładów. Przy druku cyfrowym możliwy jest nadruk na różnych podłożach i w szerokim przedziale gramatur Za drukiem offsetowym przemawia trochę lepsza jakość druku. Możliwość wykorzystania kolorów dodatkowych np. z palety pantone, złota czy srebra. Możliwość wykorzystania większego formatu arkusza sprawia, że wraz ze wzrostem nakładu maleje cena pojedynczej sztuki

Różnice w druku offsetowym i cyfrowym

Różnicą, na którą trzeba również zwrócić uwagę, jest możliwość edycji wydruków bez generowania dodatkowych kosztów, opcja ta dostępna jest w druku cyfrowym. Dzięki temu poprawki można wprowadzać nawet w trakcie realizacji zamówienia. Zapewnia to również możliwość wprowadzenia personalizacji, nadawania indywidualnych numerów seryjnych, oraz stosowania list adresowych. W druku offsetowym wprowadzanie poprawek podczas druku wiąże się z przygotowaniem nowych form drukarskich i generuje to dodatkowe koszty.

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym druku, to drukarnia  offsetowa Prym będzie najlepszym wyborem! Działamy w branży poligraficznej od lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiemy jak drukować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Chętnie podzielimy się z Tobą tą wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.