Ciekawe alternatywy dla płytek w kuchni.

0
Ciekawe alternatywy dla płytek w kuchni.

Dekorowanie ścian w kuchni kojarzyło się do tej pory z płytkami. Mnogość wyboru w materiałach pozwala dziś na dowolność w tej kwestii i tak naprawdę podczas urządzania kuchni ograniczyć nas może tylko wyobraźnia…

Idealnie zamiast płytek sprawdzi się szkło typu lacobel i panele szkła akrylowego, czyli nic innego jak plexi. Zamontowane na ułożone wcześniej płytki lub ścianę przygotowaną przez same kolorowe farby wzmocni ich efekt i nada niezwykłego wyglądu. Szklane płyty dodadzą kuchni blasku ponieważ odbijają światło, nadadzą pomieszczeniu ciekawej atmosfery, wprowadzą nastrój. Płyty szklane, podobnie jak klasyczne płytki są różnorodne, wybór wzorów i kolorów jest nieograniczony. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wydrukowania na płycie dowolnego, wybranego przez nas zdjęcia. Szklane płyty nie przysparzają trudności podczas montażu. Do ich zamontowania używa się nietoksycznych klejów i silikonów. Takie szkła są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Kolejnym rozwiązaniem są tapety i fototapety, coraz więcej użytkowników opowiada się za takim rozwiązaniem. Do montażu w kuchni używa się fototapety winylowe lub lateksowe oraz z włókna szklanego. Podobnie jak przy płytach szklanych, wybór wzorów jest bardzo duży, niemal nieograniczony.

Ciekawą alternatywą dla płytek w kuchni jest także cegła. Mamy dowolność w wyborze kolorystycznym – cegła może być tradycyjna, białą lub też szara – wszystko wedle uznania.

Do łask wraca także mozaika, i może być prawdziwą ozdobą każdej kuchni. Najczęściej stosowane w kuchni są mozaiki ceramiczne, kamienne lub szklane. Mozaika jest dostępna w sklepach z płytkami ceramicznymi, i dla doświadczonego glazurnika nie będzie stanowiła problemu podczas montażu. Kupić można gotowe motywy lub odważyć się na własnoręczne ułożenie mozaiki z małych elementów. Klasyczne i nie wychodzące z mody wzory to: szachownice, plecionki, spirale czy ciągi rombów. Mozaika pasuje zarówno do tradycyjnych jak i do nowoczesnych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.