Car of the Year 2021 – mamy finalistów!

5
Car of the Year 2021 – mamy finalistów!

Znamy już finalistów tegorocznego plebiscytu Car of the Year 2021. To siedem modeli aut: Citroen C4, CUPRA Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Skoda Octavia, Toyota Yaris i Volkswagen ID. Zwycięzca wyłoniony zostanie przez jury z 23 europejskich krajów już 1 marca.

Car of the Year jest jedną z najważniejszych nagród motoryzacyjnych na świecie. Samochód Roku wskazywany jest przez kilkudziesięciu cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. W tym roku warto zwrócić uwagę na kandydaturę CUPRA Formentor, który jest pierwszym autorskim modelem nowej marki. CUPRA powstała w lutym 2018 roku, a w jej portfolio znajdziemy auta takie jak: Ateca, Leon i właśnie wspomniany Formentor.

CUPRA Formentor

CUPRA FormentorZdaniem Wayne’a Griffithsa, prezesa marek CUPRA i SEAT, nominacja dla tego właśnie auta jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy, której efekt stanowi samochód przełomowy. Wyznacza on nowy standard, wpisując się w nowy, rozwijający się właśnie w Europie segment.

CUPRA Formentor łączy w sobie możliwości samochodu sportowego i najważniejsze zalety SUV-a. Bogata gama układów napędowych, uwzględniająca również dwie wersje hybrydowe i wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa zmieniają myślenie o crossoverach coupe.

5 thoughts on “Car of the Year 2021 – mamy finalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.