6 zaskakujących powodów, dla których warto pić wodę z cytryną.

4
6 zaskakujących powodów, dla których warto pić wodę z cytryną.

Picie wody z cytryną zrobiło się ostatnio bardzo modne. Piją ją celebryci, pisarze i zwykli ludzie – każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Ważny jest sposób picia wody. Zaleca się robić to z samego rana, na czczo, a woda powinna być letnia i przegotowana. Picie wody jest najważniejszym elementem diety człowieka, jednak picie wody z dodatkiem cytryny niesie ze sobą dodatkowe profity.

  1. Oczyszczanie z toksyn. Picie wody z cytryną co rano ma pomóc w usuwaniu toksyn z organizmu, oczyścić wątrobę, jelita z zalegających resztek jedzenia. Woda z cytryną „opłukuje” organizm od wewnątrz.
  2. Odkwaszanie organizmu. Woda z cytryną przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Wiele pokarmów, które spożywamy na co dzień zakwasza nasz organizm, a cytryna (pomimo, że kwaśna) pomaga go odkwasić.
  3. Cytryna zawiera cenne minerały i przeciwutleniacze. Picie wody z cytryną z samego rana, ma działać na nas pobudzająco, dodać energii na cały dzień. Woda z dodatkiem cytryny pomoże zmniejszyć stres i poprawi humor. Podobno stawia na nogi lepiej niż kawa. Może być świetną alternatywą dla kofeiny.
  4. Ten codzienny rytuał powinny wprowadzić do swojego życia osoby, które myślą o zrzuceniu wagi. Woda z cytryną wspomaga odchudzanie i powinno pić się ją przed posiłkiem. Taki zabieg ma na celu zmniejszenie apetytu, a wszystko dzięki zawartości pektyn, które hamują łaknienie. Picie wody z cytryną poprawia przemianę materii, poprawia trawienie.
  5. Picie wody z cytryną p maga chronić zęby zwalczając płytkę nazębną i nieświeży oddech. To niewątpliwie najskuteczniejszy naturalny sposób na odświeżenie sobie oddechu.
  6. Woda z cytryna nawadnia organizm, a regularne jej picie opóźnia starzenie się skóry. Niewątpliwą zaletą jest także zwiększenie odporności organizmu. Zawartość w napoju witaminy C zwalcza różne infekcje i może zabezpieczać przed przeziębieniami w okresie jesienno-zimowym.

Cytryna to źródło wielu witamin oraz pierwiastków mineralnych, których dostarczanie przyniesie nam same zalety. Nie zastanawiajmy się więc, tylko korzystajmy z dobrodziejstw natury!

 

4 thoughts on “6 zaskakujących powodów, dla których warto pić wodę z cytryną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.