3 pomysły na proste i efektowne świąteczne dekoracje

7

 

Wielkimi krokami zbliża się najpiękniejszy okres w roku. Wielu z nas zaczęło już dekorować domy. W tym roku szczególnie warto zadbać o świąteczną atmosferę, gdyż tegoroczne święta większość z nas spędzi w domowym zaciszu.

Podpowiadamy zatem, jak w prosty sposób można udekorować dom:

  1. Gwiazda betlejemska – warto nabyć jedną lub kilka doniczek z tzw. gwiazdą betlejemską (właściwa nazwa to poinsencja). Układające się w kształt gwiazdy czerwone liście bezsprzecznie wprowadzą do wnętrza odrobinę świątecznego klimatu.
  2. Światełka – nic tak nie dodaje przytulności, jak światełka. Czy to pod postacią lampek czy też świeczek. Warto udekorować nimi okna i stroiki. Jeżeli stawiamy na świece, to te zapachowe o iście świątecznym aromacie.
  3. Papierowe gwiazdy – to ponadczasowa i estetyczna ozdoba, bez krzty kiczu. W sieci można znaleźć instrukcję, jak samodzielnie wykonać taką gwiazdę z papieru. Można także nabyć gotowe gwiazdy z tektury, wycinane w ażurowe wzory. Do wnętrza można włożyć kilka lampek na baterie, dzięki czemu ozdoba będzie jeszcze bardziej efektowna.

7 thoughts on “3 pomysły na proste i efektowne świąteczne dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.