Co tak naprawdę wiemy o brudnej kanapie czy dywanie?

0
jak czyscic kanapy

Twój dom to Twoja oaza, bezpieczne miejsce do którego chętnie wracasz po ciężkim pełnym wrażeń dniu. Włożyłeś dużo pracy i pieniędzy, żeby dumnie nazwać to miejsce domem i chętnie zapraszać rodzinę oraz znajomych.

Jeśli kochasz to miejsce i ludzi którzy w nim przebywają powinieneś raz na jakiś czas zdecydować się na profesjonalne czyszczenie swoich mebli oraz dywanów.

Wyobraź sobie swoje myśli przy siadał na nowej kanapie.. Czujesz się pewnie, masz uśmiech na twarz, nie boisz się jeśli Twoje dziecko zje coś co na nią upadło.

A teraz pomyśl jak czujesz się kiedy usiądziesz na takiej o której wiesz, że od 10 lat nie była czyszczona, przeżyła dwójkę dzieci i kilka zwierząt.. Nie trzeba nawet tego opisywać.

 

Siedzenie na brudnej kanapie jest niehigieniczne!

 

Omijanie profesjonalnego czyszczenia może zakłócić spokój w naszym domu czy mieszkaniu. Możesz spędzać całe popołudnia na starannym sprzątaniu, wycieraniu kurzu, myciu podłóg i okien, dokładnym czyszczeniu kuchni. Jednak większość brudu przenika głęboko we włókna mebli i dywanów a tam stają się doskonałą pożywką dla pcheł, bakterii i alergenów. Zapachy zwierząt, lub te które wynikają z gotowania, palenia papierosów, czy po prostu z naszego codziennego życia jakie toczy się w naszym domostwie również wnikają w głąb tapicerki.

 

Jak czyścić meble i dywany?

 

Każdy z nas myśli o czyszczeniu swoich mebli i dywanów, nie zdając sobie sprawy, że przez używanie nieodpowiednich środków oraz szorowanie powierzchni zamiast pomóc możemy tylko zaszkodzić i zniszczyć powierzchnię, sprawiając, że stanie się chropowata i jeszcze szybciej będzie łapać brud.

Specjaliści potwierdzają „przez nieodpowiednio wyczyszczone powierzchnie choroby będą nawracać, profesjonalne pranie specjalnymi środkami oraz sprzętem wnika głęboko we włókna i pozwala nam pozbyć się brudu i bakterii z najgłębszych partii włókien”.

Jaka w takim razie jest ta odpowiednia metoda i na czym polega?

Najbardziej znaną i powszechnie używaną metodą jest metoda ekstrakcji. Brzmi może dość abstrakcyjnie, ale to na prawdę skuteczny patent dzięki któremu uzyskujemy bardzo dobre efekty.

Bardzo dużo zależy od rozpuszczalnika użytego do czyszczenia. Stosowane roztwory powinny być odpowiednio dobrane do czyszczonej powierzchni, a to gwarantuje nie uszkodzenie jej. Rozpuszczalniki są na tyle silne, że bez problemu rozprawiają się z brudem. Profesjonalne firmy wiedzą jak ich używać, żeby nie zniszczyć danej powierzchni.

Nie trzeba się również martwić o dzieci i zwierzęta – środki czyszczące są bezpieczne i odpowiednio przebadane.

Podsumowując.

 

Odpowiednie dbanie o meble tapicerowane, dywany i kanapy zapewni czyste i zdrowe wnętrze naszemu domu. Wydając niewielkie pieniądze możemy być pewnie, że w najbliższym czasie nie będziemy musieli wydawać kilkuset złotych na nowe obicia czy wykładziny.

Zaoszczędzimy dużo czasu i energii na pranie samemu zwłaszcza, że i tak nie będzie ono skuteczne.

Polecana na rynku poznańskim jest firma Cleaning Karcher Poznań która prowadzi szeroką działalność na terenie Poznania i okolic, a jej ceny są konkurencyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.