Chcesz poprawić swoje życie seksualne? Zobacz, jak możesz ćwiczyć mięśnie Kegla

0
ćwiczenia

W młodym wieku sprawność seksualna jest dla większości osób rzeczą oczywistą. Jednak wraz z wiekiem procesy związane ze starzeniem powodują osłabienie mięśni pochwy, co może przekładać się na spadek zadowolenia ze sfery intymnej. Na szczęście, z problemem tym można sobie poradzić w zaciszu własnego domu, korzystając z kulek progresywnych i wykonując odpowiednie ćwiczenia. Jakie? O tym w tekście poniżej.

Przy użyciu jakich akcesoriów można wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla?

Najłatwiej ćwiczenia na usprawnienie mięśnia Kegla można wykonywać przy użyciu kulek progresywnych, zwanych też kulkami Gejszy, dostępnymi w sklepie internetowym http://plumbum.com.pl/. Kulki progresywne to proste urządzenie, które pozwala uczyć się w prawidłowy sposób zaciskać i rozluźniać mięśnie pochwy. Jego zaletą może być również przyjemna stymulacja dostarczająca wrażeń seksualnych.

Warto dodać, że mięśnie Kegla są odpowiedzialne za utrzymanie narządów wewnętrznych na właściwym miejscu. Mają również wpływ na kontrolowanie pęcherza moczowego. Ćwiczenia Kegla mogą pomóc w zapobieganiu nietrzymania moczu i innych problemów z dnem miednicy.

W jaki sposób ćwiczyć mięśnie Kegla?

Oto przewodnik krok po kroku, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Kegel.
Na początku musimy znaleźć odpowiednie mięśnie. Można to zrobić, zatrzymując oddawanie moczu. Kiedy nam się to uda, to oznacza, że trafiłyśmy na odpowiednie mięśnie. Możemy teraz zacząć wykonywać ćwiczenia w dowolnej pozycji – na przykład siedzącej lub leżącej. Warto doskonalić swoją technikę, napinając mięśnie dna miednicy, utrzymywać skurcz przez 5 sekund, a następnie rozluźnić je na kolejne 5. Ćwiczenie warto powtórzyć 4-5 razy z rzędu.

Podczas ćwiczeń należy zachować skupienie i uważać, aby nie pracować mięśniami brzucha, ud ani pośladków. Nie należy też wstrzymywać oddechu. W trakcie ćwiczeń należy oddychać swobodnie.

Co może osłabiać mięśnie dna miednicy?
Wiele czynników może wpłynąć na osłabienie mięśnie dna miednicy. Do najpopularniejszych z nich należy zaliczyć ciążę, poród, operację, procesy związane ze starzeniem się, nadmierne obciążenie spowodowane zaparciami lub przewlekłym kaszlem i nadwagą. Jak wykazują badania, spore obciążenie związane z uszkodzeniem mięśni dna miednicy wiąże się z porodem naturalnym, który odbywa się na łóżku szpitalnym. Znacznie bezpieczniejsza dla kobiecych mięśni jest kuczna pozycja porodu, wciąż stosunkowo rzadko praktykowana w polskich szpitalach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comments links could be nofollow free.